Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.01.2020 15:04
DualShocka 4
2932V

PS5 z pełnym wsparciem DualShocka 4? Pad z PS4 ma działać na nowej generacji

Sony wciąż nie ujawniło ostatecznych szczegółów dotyczących Wstecznej Kompatybilności na PS5, ale konsola ma bez problemu włączać przynajmniej gry z PS4. Między innymi z tego powodu japoński producent miał zadbać o wsparcie kontrolerów z wciąż aktualnej generacji.

PS5 otrzyma poprawiony kontroler, który choć podobno nie zachwyci pod względem wizualnym, to jednak otrzyma między innymi adaptacyjne triggery oraz haptyczne wibracje – obie opcje mają zmienić nasze doświadczenie i zaoferować coś zupełnie nowego.

Jak to będzie w rzeczywistości? Przekonamy się już pod koniec roku, ale co ciekawe – Sony podobno nie zapomni o DualShocku 4. Pad z PS4 ma normalnie działać na PS5 – informację otrzymała redakcja RespawnFirst, która rozmawiała z deweloperami pracującymi nad grami dla japońskiego next-gena:

„Według naszych źródeł z dwóch zespołów pracujących obecnie na PS5, DualShock 4 będzie współpracował z PlayStation 5. Większość gier na PlayStation 5 będzie obsługiwać sprzętową kompatybilność wsteczną, co oznacza, że kontrolery DS4 będą działać.”

Jak celnie zauważa redakcja – będzie to naprawdę dobra wiadomość dla graczy, którzy kupią przykładowo profesjonalne kontrolery od Nacona lub Scuffa. Nie będziemy oczywiście mogli liczyć na pełne wrażenia, ale na pewno jako dodatkowy pad – DualShock 4 powinien okazać się świetną opcją.

W sumie identyczną sytuację widzimy w przypadku Xboksa – jest to na pewno dobra wiadomość dla graczy, którzy mają w domu kilka padów i na nowej generacji nie muszą od razu myśleć o inwestowaniu w kolejnego DualShocka.

Na naszym serwisie możecie również sprawdzić informacje o PlayStation 5:

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-will-support-dualshock-4-rumor/

Tagi: dualshock 4 dualshock 5 ps4 PS5