Iza Łęcka Iza Łęcka 06.01.2020 07:00
PS5
19800V

PS5 devkit na nowych zdjęciach. Sprzątacz pokazuje DualShocka 5

Devkit PS5 ląduje u kolejnych deweloperów, więc zwiększa się szansa na pojawienie się nowych zdjęć konsoli o niezwykle charakterystycznym wyglądzie. Najnowsze materiały pokazują zastosowanie nietypowej obudowy oraz pozwalają spojrzeć na prototyp kontrolera do PlayStation 5. DualShock 5 nie otrzymał wielu zmian względem kontrolera z PS4.

Wygląd devkitu PS5 jest znany od kilku miesięcy. Na początku zobaczyliśmy patenty, później następni informatorzy potwierdzili wygląd, by w końcu głos w sprawie zabrało Sony. Wszystkie informacje o konsoli japońskiej korporacji  znajdziecie w naszym podsumowaniu.

Devkit PS5 na nowych zdjęciach

Najnowsze zdjęcia PS5 dla deweloperów pojawiły się z zaskakującego źródła – studio posiadające specjalną wersję PlayStation 5 zatrudnia do dbania o czystość firmę sprzątającą, a jeden z jej pracowników postanowił pochwalić się znaleziskiem.

Na zdjęciach zobaczycie devkit, który nie jest specjalne duży, a dodatkowo – jego konstrukcja umożliwia postawić na nim monitor. Urządzenie nawet w tym momencie posiada odpowiednie odprowadzenie ciepła, więc twórcy nie muszą martwić się o przegrzanie sprzętu.

Pad z PS5 w prototypowej wersji

Na fotkach dostrzeżemy także DualShock 5. To wciąż nie jest finalna wersja sprzętu (brakuje oznaczeń na przyciskach), ale kolejny raz widzimy grubszy grip, mniejsze analogi oraz wystający panel dotykowy. Nadal musimy jednak zaczekać na pokaz kontrolera od góry, gdzie podobno nie znajduje się już duże podświetlenie – jego brak może znacząco wydłużyć czas działania pada i zapewnić graczom dłuższą rozgrywkę bez konieczności ładowania.

Sony nie zdecydowało się na wielkie zmiany w wyglądzie pada, jednak japońscy projektanci zadbali o liczne zmiany wewnątrz DualShocka 5 – producent potwierdził implementację haptycznych wibracji oraz adaptacyjnych triggerów.

PS5 devkit DualShock 5

Na naszym serwisie możecie również sprawdzić informacje o PlayStation 5:

Źródło: Twitter

Tagi: Devkit dualshock 5 ps5 PS5 devkit