Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.12.2019 10:44
Listopad wyniki USA
779V

Listopad kolejnym słabszym miesiącem w USA. Wyniki sprzedaży gier i konsol

Od wielu miesięcy na rynku amerykańskim trwa mała zapaść - wyniki sprzedaży są gorsze o nawet 30% niż te notowane przed rokiem. Jak wyglądała sytuacja w gorącym okresie wyprzedaży Black Friday, czyli w listopadzie?

Grupa NPD, która gromadzi i analizuje dane z rynku amerykańskiego od ponad 15 lat, ujawniła już najnowsze dane dotyczące amerykańskiej branży gier w listopadzie 2019 r.

Ogólne wyniki z listopada są słabsze o 19% rok do roku. Największe spadki zanotowano w kategorii sprzedaży konsol i akcesoriów związanych z grami. Summa summarum obroty w listopadzie na rynku amerykańskim wyniosły 2,3 mld dolarów. Większość analityków tłumaczy te słabsze wyniki oczekiwaniem większości konsumentów na next-genowe konsole.

Najlepiej sprzedającą się konsolą listopada było Nintendo Switch. To kolejny miesiąc triumfów Nintendo. Konsola japońskiej korporacji jest bestsellerem w kategorii hardware'u w USA.

W listopadzie najlepiej sprzedającą się grą na rynku amerykańskim było Call of Duty: Modern Warfare. Na drugim miejscu uplasowało się Star Wars Jedi: Fallen Order. Gra uplasowała się na 9 miejscu w rankingu najlepiej sprzedających się gier całego 2019 roku. Na pierwszym miejscu z 11 miesięcy 2019 roku znajduje się natomiast Call of Duty: Modern Warfare.

Gdyby połączyć wyniki Pokemon Sword i Shield, to marka wskoczyłaby na drugie miejsce rankingu sprzedaży gier w USA.

Ranking sprzedaży gier w USA:

  1. Call of Duty: Modern Warfare
  2. Star Wars Jedi: Fallen Order
  3. Pokemon Sword
  4. Pokemon Shield Double Pack
  5. Pokemon Shield
  6. Madden NFL 20
  7. Death Stranding
  8. NBA 2K20
  9. Need For Speed Heat
  10. Luigi's Mansion 3

Warto sprawdzić:

Tagi: npd ranking usa wyniki