Iza Łęcka Iza Łęcka 11.11.2019 07:00
Sony PlayStation Cartridge
8246V

PlayStation Cartridge dla PS5 lub PS Vita 2? Sony szykuje niespodziankę

Sony może jeszcze w tym roku zaskoczyć prezentując urządzenie wykorzystujące tajemnicze PlayStation Cartridge. Nowe kartridże do grania zostały zarejestrowane przez Sony Interactive Entertainment, a za projekt odpowiada znany inżynier. Nośnik danych może zostać wykorzystany przez PS5 lub PS Vitę 2.

Sony nie ma szczęście do swoich patentów. Redakcja Letsgodigital kilka miesięcy temu dotarła do szczegółów urządzenia, które w późniejszym czasie zostało potwierdzone jako devkit PS5, a teraz dziennikarze dotarli do urządzenia zatytułowanego „PlayStation Cartridge”.

PlayStation Cartridge dla PS5?

Sony Interactive Entertainment pod koniec czerwca zgłosiło do brazylijskiego Narodowego Instytutu Własności Przemysłowej patent zatytułowany „Konfiguracja zastosowana do urządzenia rejestrującego i przechowującego dane”, ale na dołączonej fotografii został przedstawiony typowy kartridż. Urządzenie zostało zarejestrowane przez ten sam oddział, który wcześniej przygotował devkit PlayStation 5. Wniosek został na poziomie międzynarodowym oznaczony „Klasą 14.99” z opisem „Różne”, ale już w Japonii w szczegółach znajduje się „elektroniczne akcesoria do gier”.

Za nowy produkt odpowiada Yujin Morisawa, który jest starszym dyrektorem artystycznym w Sony Interactive Entertainment i to on odpowiada za wygląd większości produktów związanych z PlayStation.

Sony PlayStation Cartridge 1

PS Cartridge... A może do PS Vita 2?

Sony prawdopodobnie nie zamierza w najbliższych dniach ujawnić nowego sprzętu, jednakże tajemniczy kartridż może mieć mocny związek z nową konsolą japońskiej korporacji. Firma potwierdziła wykorzystanie płyt Blu-ray w swoim next-genie, choć może dodatkowy nośnik zapewni dostęp do wciąż nieujawnionej funkcji? Sony już wcześniej oferowało gry na kartridżach, a pewnie wielu fanów ucieszyłoby się na zapowiedź PS Vity 2, jednak dotychczas nie pojawiały się przesłanki, które mogłyby sugerować nadejście nowego handheldu.

Na pewno trzeba to podkreślić, że najnowszy patent nie odwołuje się do Sony Toio – interaktywnej gry dla dzieci, która w ostatnich miesiącach pobudziła Sieć. Jest to zupełnie inne urządzenie, lecz teraz pozostaje jedynie odnaleźć jego przeznaczenie. Na przedstawionej grafice PlayStation Cartridge wygląda bardzo standardowo. Kawałek plastiku z miejscem na okładkę - tutaj kończą się konkrety. Mimo wszystko warto śledzić sytuację, ponieważ Sony najwidoczniej ma jeszcze jakieś plany w zanadrzu.

Jak wiadomo Sony teraz skupia się na premierze przyszłorocznego PS5. Korporacja przebudowała swoje struktury, by zapewnić konsoli jak najlepszy start, a w przyszłym roku rozpocznie pracę zupełnie nowe studio, które ma zajmować się wyłącznie tworzeniem gier na PlayStation 5. Warto podkreślić, że tytuły będą powstawać na konsolę znacznie szybciej.

Sony PlayStation Cartridge Patent

Na naszym serwisie warto także sprawdzić:

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/sony-playstation-game-cartridge/

Tagi: playstation 5 PlayStation Cartridge ps Cartridge ps vita ps vita 2 ps5 sony