Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.11.2019 02:12
PS5 Cartridge
13457V

PS5 i PlayStation Cartridge to nie żarty. Sony opublikowało nowe zdjęcia, które sugerują wymienne SSD

PS5 może faktycznie zostać wyposażone w wymienne dyski SSD nazwane PlayStation Cartridge. Firma postanowiła zaktualizować informacje o patencie i nowe zdjęcia sugerują przygotowanie specjalnego dysku.

Od poniedziałku informujemy naszych czytelników o tajemniczym PlayStation Cartridge. Na początku sprzęt został odkryty, a później przygotowano ciekawą teorię, według której Sony zamierza wrzucić na rynek wymienne dyski SSD. Sprawa nabrała rozpędu, ponieważ korporacja zaktualizowała dane dotyczące patentu.

PS5 z wymiennymi SSD jako PlayStation Cartridge?

Redakcja Letsgodigital postanowiła śledzić informacje o PlayStation Cartridge i natrafiła na dużą ciekawostkę. Sony postanowiło zaktualizować dane dotyczące patentu z Brazylii i dodało do niego nie mniej niż 10 zdjęć – wcześniej pojawiła się jedna ilustracja.

Najnowsze materiały potwierdzają wygląd PlayStation Cartridge, który wygląda niczym przenośny dysk, ale łatwo można dostrzec pewną różnicę – teraz firma dodała na obrazku dwa układy składające się z 12 pinów o różnej wielkości styków. Sytuacja jest znamienna, ponieważ z podobnych rozwiązań już teraz korzystają dyski SSD, ale oczywiście nic nie zostało jeszcze przesądzone.

PS5 i PlayStation Cartridge wymienne SSD

PS5 i PlayStation Cartridge ma to sens?

Redakcja podkreśla jedno – nie często jesteśmy świadkami, by patenty były aktualizowane. Zdaniem specjalistów, taka sytuacja ma miejsce, gdy trwają aktywne prace nad urządzeniem... Identyczną sytuację widzieliśmy w przypadku devkitu PS5, który później został potwierdzony przez Sony.

Na dodatkowe szczegóły musimy jeszcze zaczekać, ale warto zwrócić uwagę, że już teraz pomysł (nadal nie jest to potwierdzona wiadomość!) zbiera mieszane opinie. Część graczy chwali koncepcję, bo kupią PS5 w dobrej cenie, a później otrzymają szansę łatwej rozbudowy wolnej przestrzeni na gry. Jednak kolejni dostrzegają problem z cenami – Japończycy mogą wywindować cenę potencjalnie drogiego sprzętu (firma stawia na autorskie SSD).

A Wy co o tym sądzicie? Weźcie udział w ankiecie.

Na naszym serwisie warto także sprawdzić:

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/playstation-5/

Tagi: playstation 5 ps5 sony ssd