Rap Death Stranding. MC Sobieski przedstawia grę Hideo Kojimy

Gry
1110V
Rap Death Stranding. MC Sobieski przedstawia grę Hideo Kojimy
Wojciech Gruszczyk | 02.12.2019, 14:16

Już kilkukrotnie miałem okazję wspominać na portalu o pracy MC Sobieskiego. Raper w swoich pracach chętnie nawiązuje do gier i teraz muzyk postanowił przedstawić grę Hideo Kojimy. Posłuchajcie rapu Death Stranding.

Death Stranding zbiera pochwały na całym świecie i produkcja zachęca kolejnych twórców do czerpania garściami ze świata Hideo Kojimy. Widzieliśmy już projekt Mega64, rozgrywkę z pierwszego PlayStation, animację poklatkową, retro zwiastun, a teraz... Słuchamy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Raper przygotowywał pracę z między innymi Wiedźmina, Crasha, Assassin's Creed, Pół wieku poezji później, a teraz postanowił nagrać rap prezentujący Death Stranding. Dopracowano tutaj muzykę, tekst w ciekawy sposób przedstawia grę i trzeba przyznać, że całość brzmi świetnie.

37-letni raper z Kalisza cierpi na nieuleczalną chorobę oczu, ale nawet w tej sytuacji stara się cieszyć elektroniczną rozgrywką i przygotowuje najróżniejsze prace związane właśnie z naszą branżą. Jak powiedział mi sam autor – produkcja Kojimy bardzo go zaintrygowała, więc postanowił przenieść klimat Death Stranding do swojego utworu:

Ta gra intryguje. Hideo Kojima tworzy niesamowite historie, które wciągają i fascynują. Nie mogę grać samodzielnie, bo wzrok mi już na to nie pozwala. Jestem jednak na bieżąco z nowinkami, ponieważ śledzę grę moich znajomych.
Death Stranding przyciągnęło mnie fabułą i dźwiękiem. Od dawna fascynuje mnie postapokaliptyczny motyw w literaturze i grach. Tutaj dostałem jeszcze mocno filozoficzne akcenty, które również kocham.
Nie mogłem się powstrzymać, aby nie przenieść tego klimatu do mojego utworu.

Na jego kanale znajdziecie wiele ciekawych projektów – rap o God of War, „Sherlocku”, a nawet „Domu z papieru”. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z twórczością.

Warto spojrzeć:

Źródło: MC Sobieski

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper