Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 30.11.2019 12:35
Death Stranding książka
408V

Death Stranding. Książka na podstawie gry zadebiutowała w Japonii. Europejska premiera wciąż nieznana

W Kraju Kwitnącej Wiśni wreszcie zadebiutowała dwuczęściowa powieść na podstawie gry Hideo Kojimy. Na ten moment niestety nie wiadomo, kiedy przeczytamy ją choćby po angielsku. 

Na początku listopada świat obiegła informacja o planowanym wydaniu dwutomowej nowelizacji Death Stranding. Książki na podstawie gry od Hideo Kojimy zadebiutowały w Japonii dwa dni temu, więc możemy zobaczyć, jak w rzeczywistości się prezentują. 

Okładki obu wyglądają bardzo estetycznie i przedstawiają wiele postaci, które dane nam jest spotykać podczas przemierzania świata produkcji. Co może się okazać ważne dla wielu osób, są w miękkiej oprawie, a ich jakoś mocno przypomina (przynajmniej wnioskując ze zdjęcia) mangową. Oczywiście jest to dość charakterystyczne dla japońskich wydań. 

Choć nie było żadnych informacji odnośnie do tłumaczenia, to należy się spodziewać, że jeśli sprzedaż osiągnie zadowalający poziom, oba tomy ukażą się także w innych językach. Zostały one bowiem napisane przez jednego z twórców gry, Kenji'ego Yano, pod pseudonimem "Hitori Nojima".

Jeśli powieść ukazałaby się w Europie, to bylibyście chętni na jej zakup? Czy w zupełności wystarczy wam to, że mogliście uczestniczyć w historii, sterując głównym bohaterem?

Więcej o Death Stranding przeczytasz poniżej:

Źródło: https://www.dualshockers.com/death-stranding-novels-hit-japanese-bookstores-english-release-still-unknown/

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment