Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 30.07.2015 11:10
Polski, niezależny raper nawija z Priscillą! MC Sobieski i wiedźmińskie rapsy
1513V

Polski, niezależny raper nawija z Priscillą! MC Sobieski i wiedźmińskie rapsy

Przy praktycznie każdym wielkim hicie AAA nie mogę wyjść ze zdumienia "czego to fani nie wymyślą". Tym razem zdolny polski raper postanowił stworzyć kawałki nawiązujące do wiedźmińskiej trylogii autorstwa CDP RED.

Nasz bohater nazywa się MC Sobieski i nie tylko tworzy inspirowane sagą utwory, ale również zręcznie wplata je w istniejącą w grze muzykę, czego doskonałym przykładem jest zamieszczony poniżej mash-up z Priscillą. Przepiękna ballada, która zaraz po premierze gry na zawsze zapisała się w świadomości graczy, nabiera nowego wymiaru z dodatkowymi wersami wypowiadanymi przez niezależnego artystę.

Warto wspomnieć, że Sobieski cierpi na nieuleczalna chorobę oczu i jego wzrok pogarsza się z każdym kolejnym dniem. Jedną z jego pasji z młodości były właśnie gry wideo - medium, z którego przy aktualnym stanie zdrowia nie jest już w stanie swobodnie korzystać. Muzyka jest jego sposobem na wyrażenie siebie, a także kultywowanie dawnego zamiłowania. 

Warto wspierać takie inicjatywy. Po obejrzeniu poniższego filmiku, zerknijcie zatem na jego oficjalny kanał na YT i zasubskrybujcie!

Tagi: ciekawe mc sobieski muzyka rap wiedźmin 3: dziki Gon