Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.01.2018 22:30
Assassin's Creed Rap, czyli MC Sobieski bierze na warsztat świat Ubisoftu
844V

Assassin's Creed Rap, czyli MC Sobieski bierze na warsztat świat Ubisoftu

W ubiegłym roku miałem przyjemność wspomnieć na portalu o MC Sobieskim, który systematycznie bierze na warsztat gry wideo. Jego najnowsza produkcja zaprowadzi czytelników PPE.pl w sam środek uniwersum Assassin's Creed.

O MC Sobieskim wspominałem na portalu w ubiegłym roku. Wtedy to raper miał okazję nawiązać współpracę z Sony, na mocy której powstał utwór o powrocie Crasha – polski oddział PlayStation w taki sposób powitał ulubieńca publiczności.

Crash Bandicoot N-Sane Trilogy i rap. MC Sobieski przedstawia powrót Crasha

Kilka dni temu MC Sobieski wydał nowy utwór, w którym zaprasza słuchaczy na powrót do serii Assassin's Creed. Jego rap oddaje hołd Ezio Auditore, czyli włoskiemu szlachcicowi, a zarazem asasynowi. Wojownik pierwszy raz pojawił się w Assassin's Creed II, jednak miał również okazję zaprezentować swoje umiejętności w między innymi Assassin's Creed: Brotherhood i Assassin's Creed: Revelations.

Muszę na pewno wspomnieć, że 36-letni raper mieszkający w Kaliszu cierpi na genetyczną i niestety wciąż nieuleczalną chorobę oczu. MC Sobieski z każdym kolejnym rokiem traci wzrok i od dłuższego czasu nie może już opuszczać swojego domu.

Tak o swojej pasji i zarazem najnowszej produkcji mówi sam zainteresowany:

"Gdy usłyszałem od lekarzy, że choruję na nieuleczalną chorobę oczów i zaczynam stopniowo tracić wzrok, mój świat się załamał. Byłem wielkim fanem gier i ta diagnoza była dla mnie wyrokiem. Odnalazłem w sercu miejsce na inną pasję, którą stała się muzyka. Chociaż dzisiaj już nie mogę pogrywać w nowe tytuły to mogę powracać wspomnieniami do gier mojej młodości. Połączyłem obie pasję i poprzez muzykę, przedstawiam tytuły, które były dla mnie ważne. Jednym z takich tytułów jest Assassin's Creed 2. Przedstawiam Wam piosenkę, zainspirowaną historią życia Ezio Auditore."

Fanów podobnych utworów odsyłam również na YouTube MC Sobieskiego, gdzie znajdziecie inne prace rapera.

Tagi: Assassin's Creed mc sobieski rap