Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.11.2019 16:03
Star Wars Jedi Upadły zakon Cal sukces
1656V

Star Wars Jedi: Upadły zakon to olbrzymi sukces. EA potwierdza pierwsze rekordy

Electronic Arts chwali się pierwszymi rekordami Star Wars Jedi: Upadły zakon. Gra została doceniona przez dziennikarzy oraz graczy, więc możemy mieć nadzieję, że Respawn Entertainment nie powiedziało ostatniego słowa w świecie Gwiezdnych wojen.

Respawn Entertainment może otrzymać szansę rozwijania kolejnych gier w świecie Gwiezdnych wojen. Electronic Arts potwierdziło pierwsze rekordy i Star Wars Jedi: Upadły zakon to „najszybciej sprzedająca się w ciągu pierwszych dwóch tygodni cyfrowa premiera gry Star Wars” oraz „najlepiej sprzedającym się tytułem Star Wars od EA na komputery stacjonarne w okresie premiery”.

Nie otrzymaliśmy konkretnych danych, jednak możemy spodziewać się, że Electronic Arts nie bez powodu wydało oświadczenie. Najwidoczniej wydawca chce podkreślić pracę Respawn Entertainment, która spotkała się także z ciepłym przyjęciem mediów (średnia ocen na poziomie 83%).

Vince Zampella nie krył zadowolenia:

„W imieniu Respawn i EA dziękujemy wszystkim za wsparcie studia i zespołu w trakcie tworzenia i premiery Star Wars Jedi: Upadły zakon. Opowiadanie historii w galaktyce Star Wars jest spełnieniem marzeń, a odbiór od fanów był niesamowity.”

Szef Respawn podkreślił, że premiera gry, debiut serialu „The Mandalorian” oraz nadchodzący „Star Wars: The Rise of Skywalker” potwierdzają jedno – to bardzo dobry czas dla fanów Gwiezdnych wojen.

Disney także jest bardzo zadowolony:

„Star Wars Jedi: Upadły Zakon pokazuje niesamowity potencjał oryginalnej narracji w grach Star Wars. Ścisła współpraca między Respawn i Lucasfilm jest doskonałym przykładem tego, w jaki sposób możemy zapewnić fanom niesamowite wrażenia opowiadające znane historie, które kocha niemal cały świat, a jednocześnie być zabawną i innowacyjną grą. Dzięki fantastycznemu jak dotąd przyjęciu i premierze Star Wars Jedi: Upadły Zakon gra stała się pozycją obowiązkową na najbliższe święta.” - powiedział Sean Shoptaw z Disney

Aktualnie Star Wars: Battlefront (2015) i Star Wars: Battlefront II (2017) osiągnęły łącznie 33 mln sprzedanych egzemplarzy.

Więcej o serii Star Wars znajdziecie na naszej stronie:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Electronic Arts Respawn Entertainment Star Wars Jedi: Upadły zakon