Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.11.2019 19:20
Star Wars 9 Kylo
1079V

Scenariusz Star Wars 9 trafił na eBay. Prace nad filmem zostały zakończone – znamy czas trwania

J.J. Abrams zdradza kolejne ciekawostki dotyczące przygotowania „Star Wars 9”. Zakończono już postprodukcję, więc teraz reżyser może zdradzić ostateczne informacje dotyczące filmu.

Wszystkie prace nad „Star Wars 9” zostały oficjalnie zakończone. Twórcy zakończyli postprodukcję, więc film jest gotowy, by trafić do kin, a w późniejszym terminie na platformy streamingowe oraz płyty. W tej sytuacji J.J. Abrams postanowił opowiedzieć jedną z zaskakujących sytuacji, która wydarzyła się podczas tworzenia filmu:

„Jeden z naszych aktorów, nie powiem który, zostawił go [scenariusz – red.] pod łóżkiem i ktoś podczas sprzątania pokoju znalazł skrypt. Został on przekazany  osobie, która chciała go sprzedać na eBayu.”

Na szczęście jeden z pracowników korporacji dostrzegł przedmiot na aukcji i postanowił szybko zareagować. Udało się skontaktować ze sprzedawcą i zapobiec wielkiej wpadce – na kilka miesięcy przed premierą produkcji mogliśmy poznać zakończenie sagi Gwiezdne wojny.

Trudno sobie wyobrazić, co by się wydarzyło, gdyby ktoś postanowił przepisać szczegóły i umieścić je w Sieci. Disney zmierzyłby się z naprawdę dużym problemem. Tak na szczęście się nie stało i „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” będą dostępne w kinach pod koniec przyszłego miesiąca.

J.J. Abrams potwierdził także, że „Star Wars 9” trwa 2 godziny i 21 minut – jest to drugi najdłuższy film z serii po „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” z 2017 roku.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://variety.com/2019/film/news/star-wars-rise-of-skywalker-script-leak-jj-abrams-ebay-1203415430/

Tagi: Disney Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie j.j. abrams star wars 9