Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.10.2019 20:43
DAREDEVIL & JESSICA JONES MCU
801V

Daredevil i Jessica Jones mogą trafić do Marvel Cinematic Universe

Marvel przedstawił dokładne plany dotyczące 4. Fazy Marvel Cinematic Universe, która zapewni dwa lata ciekawych historii. Firma planuje już jednak kolejne ruchy i według doniesień – wśród pomysłów pojawia się powrót Daredevila i Jessiki Jones.

Netflix miał okazję rozwijać kilka ciekawych seriali z bohaterami Marvela, ale ze względu na powstanie platformy Disney+, firma postanowiła szybko zakończyć współprace z korporacją. W tej sytuacji Daredevil, Jessica Jones czy też Punisher nie mogą liczyć na nowe historie.

Sytuacja może się jednak wkrótce zmienić. Redakcja MCU Cosmic uważa, że „ktoś bardzo ważny w Marvel Studios” (podobno sam Kevin Feige) jest wielkim fanem serialu Jessiki Jones oraz Daredevila i to właśnie on może zdecydować się na zaproszenie Krysten Ritter i Charliego Coxa do Marvel Cinematic Universe.

Aktorzy mogą otrzymać szansę na pojawienie się w filmach lub serialach z MCU – wcześniej ich historie nie były kanoniczne i traktowane przez Marvel Studios jako dodatek, więc nie mogliśmy liczyć na pojawienie się przykładowo Daredevila w historii Avengersów.

Informatorzy nie wspominają o powrocie pozostałych opowieści (Punisher, Luke Cage, Iron Fist), więc prawdopodobnie tematem są wyłącznie wspomniani wyżej bohaterowie.

Teraz na pewno warto przypomnieć informacje z sierpnia – wtedy to szef Marvel Television wspomniał, że niektóre postacie rozwijane przez Netflix mogą powrócić. Jak wiadomo zespół Jepha Loeba pracuje nad własnymi serialami (Ms. Marvel, Moon Knight, She-Hulk), ale wciąż brakuje oficjalnych informacji dotyczących „telewizyjnych” projektów Marvela. Wszystkie produkcje są oczywiście kreowane dla Disney+.

4 faza Marvel Cinematic Universe

Źródło: https://www.comicbookmovie.com/tv/marvel/daredevil/could-daredevil-jessica-jones-stars-charlie-cox-and-krysten-ritter-reprise-their-roles-in-the-mcu-a171212

Tagi: daredevil Jessica Jones Marvel Cinematic Universe