Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.10.2019 18:47
The Falcon and the Winter Soldier
1475V

Seriale Marvel mają zapewnić najwyższą jakość. Astronomiczne kwoty na każdy odcinek

Disney potwierdził doniesienia dotyczące budżetów dla twórców seriali z Marvel Cinematic Universe. Korporacja nie oszczędza i chce zapewnić niezwykłe widowiska inwestując w historie olbrzymie kwoty.

W ubiegłym miesiącu pojawiły się plotki, według których twórcy seriali dla Disney+ muszą korzystać z budżetu sięgającego od 12 do 25 mln dolarów na każdy odcinek. Sytuację wyjaśnił sam Disney, który potwierdził konkretne kwoty.

Każdy epizod „The Mandalorian” powstał za 15 mln dolarów – biorąc pod uwagę historię podzieloną na osiem fragmentów, twórcy korzystali z budżetu sięgającego 120 mln dolarów. To naprawdę imponująca kwota.

Mimo wszystko twórcy opowieści w świecie Gwiezdnych wojen nie mogli liczyć na takie luksusy, jak autorzy projektów z Marvel Cinematic Universe – każdy odcinek „The Falcon and the Winter Soldier”, „WandaVision” oraz „Hawkeye” powstanie za 25 mln dolarów.

Sytuacja jest interesująca, ponieważ „The Falcon and the Winter Soldier” oraz „WandaVision” zostaną zamknięte w sześciu częściach (150 mln na serial), a „Hawkeye” otrzyma dwa dodatkowe epizody, więc autorzy stworzą wydarzenia za bajeczne 200 mln dolarów.

Niezbędne jest tutaj oczywiście odpowiednie porównanie – Netflix przeznaczył 200 mln dolarów na „Daredevil”, „Jessica Jones”, „Luke Cage” i „Iron Fist”. 4 seriale zostały stworzone za kwotę, którą Marvel przeznacza na samego „Hawkeye'a”.

Disney potwierdził, że przeznaczył 1 mld dolarów na oryginalne treści dla Disney+ na 2020 rok.

Tak prezentują się szczegóły 4 Fazy Marvel Cinematic Universe:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/features/bob-iger-bets-company-hollywood-s-future-streaming-1247663

Tagi: budżet Disney Disney+ Marvel Marvel Cinematic Universe MCU seriale