Tytus Stobiński Tytus Stobiński 20.09.2019 15:02
Marvel's Avengers
624V

Marvel's Avengers nie jest kolejną grą o superbohaterach. Tytuł skupia się na ludzkiej stronie znanych postaci

Marvel's Avengers zapowiada się jako świetny tytuł z największymi superbohaterami ze znanego uniwersum. Jak jednak podkreśla developer, za maskami wciąż kryją się ludzie i to na nich skupia się produkcja.

Podczas rozmowy z redakcją PlayStation Blog, Scot Amos będący szefem studia Crystal Dynamics opowiedział nieco na temat nadchodzącego hitu i tego ile developer wniósł własnej wizji względem komiksowych pierwowzorów. Dostaliśmy również zapewnienie, że cała historia pomimo tego, że skupiona na bohaterach z niesamowitymi mocami, tak naprawdę opowie o ich ludzkiej warstwie.

Kiedy stworzyliśmy pierwszy szkic historii, musieliśmy przemyśleć wiele rzeczy. Chcieliśmy, by nasza gra skupiła się na rozpadzie drużyny Avengersów i postawiła przed graczem cel, by ponownie złączyć cały zespół. Nie ratujesz więc tylko świata - ratujesz samych Avengersów. Po D-Day, czują się osłabieni, nie byli w stanie ochronić San Francisco i wiedzą, że zawiedli swojego lidera - Kapitana Amerykę. 

Na całe szczęście, cały zespół Marvel Games poparł pomysł. Powiedzieli, że możemy rozwalić cały zespół, potem znów go połączyć i pokazać ludzkie oblicze, jakie kryje się za maską każdego z nich. To właśnie przecież dzięki temu tak doceniamy te postaci. Każda z nich to superbohater, który zmaga się z codziennymi problemami.

A Marvel's Avengers pojawi się u nas już w maju 2020 roku. Jeżeli twórcy spełnią wszystkie obietnice, otrzymamy grę z naprawdę wysokiej półki. Trzymamy kciuki, bo w tym temacie wciąż jest spore pole do manewru.

Warto również przeczytać:

Tagi: Crystal Dynamics Marvel's Avengers Square Enix