Iza Łęcka Iza Łęcka 30.08.2019 13:05
Cyberpunk 2077 i Wiedźmin
827V

Wiedźmin i Cyberpunk najważniejsze dla CD Projektu. Firma koncentruje się na tych IP

W najbliższym czasie nie powinniśmy spodziewać się nowych marek rozwijanych przez CD Projekt RED. Twórcy doskonale wiedzą, że posiadają w swoich łapach dwa genialne IP i chcą skupić się na ich rozwoju. W planach jest jednoczesne przygotowywanie dwóch dużych produkcji ze świata Wiedźmina oraz Cyberpunka.

CD Projekt RED udowodnił, że jedna dobra produkcja może zapewnić płynność finansową nawet przez kilka dobrych lat. Wiedźmin 3: Dziki Gon wciąż sprzedaje się niczym ciepłe bułeczki, a możemy śmiało podejrzewać, że podobny los czeka Cyberpunk 2077. Już teraz zamówienia przedpremierowe na nowy tytuł prezentują podobno bardzo wysoki poziom.

CD Projekt RED już teraz posiada wielki zespół, ale możemy się spodziewać, że w kolejnych miesiącach stale przyjmowani będą w szeregi następni utalentowani twórcy. Nad Cyberpunkiem 2077 pracuje 450 deweloperów, jednakże włodarze firmy podkreślają – w kolejnych latach cała uwaga będzie poświęcona dwóm markom stawiając na ich rozwój:

„Czynnikiem kluczowym dla utrzymania w przyszłości dotychczasowej wysokiej dynamiki rozwoju segmentu CD PROJEKT RED jest dalsze rozwijanie wewnętrznej umiejętności produkowania gier najwyższej światowej klasy i jakości, w połączeniu ze zdolnością efektywnej komunikacji z graczami na całym świecie. Od strony zarządzania realizowanymi projektami posiadanie dwóch linii produktowych – Wiedźmin/The Witcher i Cyberpunk oraz niezależnych zespołów deweloperskich będzie umożliwiać prowadzenie równoległej produkcji poszczególnych projektów i wyrównanie planu wydawniczego w kolejnych okresach. ”

Redzi mówią wprost – chcą w kolejnych latach skupić się na dwóch funkcjonujących równolegle markach (Wiedźmin + Cyberpunk), chociaż dodatkowo będzie rozbudowywane jeszcze kilka innych projektów. Taka koncepcja zapewni mnóstwo plusów – między innymi częściej będziemy ogrywać produkcje utalentowanego studia.

„Zmiana działalności na model wydawniczy oparty o dwie funkcjonujące równolegle marki i kilka równocześnie realizowanych projektów potencjalnie pozwoli na optymalizację produkcyjną i finansową, zwiększenie częstotliwości premier i łącznej wysokości przychodów oraz dalszą dywersyfikację ryzyk, zaś przed twórcami zatrudnionymi w Spółce otworzy więcej możliwości samorealizacji zawodowej.”

Jest to pewnie melodia przyszłości, ale możemy mieć pewność, że CD Projekt RED nie zapomni o Wiedźminie. Twórcy skupiają swoją uwagę na najbliższej premierze, jednak w pewnym momencie usłyszymy o nowym tytule w uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. 

Więcej informacji na temat Cyberpunk 2077 na naszym portalu:

Źródło: Raport finansowy CD Projektu

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED cyberpunk Cyberpunk 2077 wiedźmin wiedźmin 3

Nie przegap