Iza Łęcka Iza Łęcka 30.08.2019 10:10
Cyberpunk V
1172V

Seria Wiedźmin z rekordową sprzedażą, a Cyberpunk 2077 rozwija ogromny zespół. CDP podsumowuje półrocze

Grupa CD Projekt podsumowuje wyniki finansowe za pierwszą połowę 2019 roku. Firma przygotowała specjalną konferencję, którą możecie zobaczyć na naszym portalu. Zapraszamy do wspólnego oglądania.

Już wczoraj otrzymaliśmy konkretne wyniki finansowe. CD Projekt nadal notuje bardzo dobre rezultaty dzięki kondycji Wiedźmina 3: Dziki Gon – gra w aktualnym roku finansowym sprzedaje się nawet lepiej od analogicznego okresu ubiegłego roku. 

Wszystkie gry z serii Wiedźmin odnotowały już 40 mln sprzedanych egzemplarzy. Ponad połowę tego wyniku wygenerował Wiedźmin 3: Dziki Gon – studio szykuje się na kolejne sukcesy, ponieważ gra już w październiku zostanie wydana na Nintendo Switcha. Jest to pierwszy tytuł CD Projektu przygotowany na konsolę Nintendo.

Co nas czeka:

  • Premiera Wiedźmina 3: Dziki Gon na Nintendo Switch (15 października). CD Projekt jest bardzo dumny z tego, jak produkcja działa na konsoli Nintendo. Gra działa "fenomenalnie" i jest jedną z "najpiękniejszych gier" na Nintendo Switch
  • Premiera GWINTA na iPhonie
  • Dzisiaj odbędzie się prezentacja Cyberpunka 2077 (materiał zobaczycie na PPE.pl)

Nad Cyberpunk 2077 pracuje 450 osób w trzech studiach (Warszawa, Wrocław, Kraków), Gwint tworzy około 80-100 osób, a najmniejszy zespół Spokko (około 20 osób) wciąż rozwija nieujawniony, mobilny tytuł – CD Projekt stale zwiększa zatrudnienie mając w planach kreowanie więcej dużych produkcji.

Więcej informacji na temat Cyberpunk 2077 na naszym portalu:

Tagi: CD Projekt cd projekt red Cyberpunk 2077