Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.08.2019 18:30
Wiedźmin 3 Dziki Gon wyniki
1424V

Wiedźmin 3: Dziki Gon wciąż notuje kapitalną sprzedaż. CD Projekt podsumowuje półrocze

Jutro odbędzie się ważny dzień dla CD Projektu. Rano odbędzie się konferencja, podczas której możemy usłyszeć ciekawe informacje dotyczące nowych projektów, a wieczorem zostaniemy zaproszeni na transmisję prezentującą nowy gameplay z Cyberpunka 2077. Firma jeszcze przed tymi wydarzeniami opublikowała raport finansowy.

CD Projekt podsumował pierwszą połowę 2019 roku. Firma w tym czasie wypracowała 214,4 mln zł przychodu ze sprzedaży i jednocześnie odnotowała 51,7 mln zysku netto. Sukces w tym wypadku ma jedno imię: Wiedźmin 3: Dziki Gon.

„Największy wpływ na osiągnięty w pierwszym półroczu wynik niezmiennie miała świetna sprzedaż Wiedźmina 3. To potwierdza nasze przekonanie, że warto inwestować w tworzenie jak najlepszych gier, które dzięki swej jakości sprzedają się przez wiele lat. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku gracze kupili nawet więcej kopii trzeciej części Wiedźmina niż w analogicznym okresie zeszłego roku” – mówi Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD PROJEKT ds. finansowych.

CD Projekt RED pracuje nad Cyberpunk 2077 oraz kolejnymi rozszerzeniami dla Gwinta i wydatki całej Grupy Kapitałowej CD Projekt na produkcję gier oraz nowych technologii wyniosło w pierwszym półroczu okrągłe 60 mln zł. Przełożyło się to na skumulowane saldo nakładów na prace rozwojowe na koniec okresu w wysokości 292 mln zł.

Udziałowcy nie mogą specjalnie narzekać, ponieważ w czerwcu drugi raz w historii Grupy zdecydowano się wypłacić dywidendę w wysokości 101 mln zł. Stan gotówki i lokat na koniec okresu sprawozdawczego wyniósł 530 mln zł.

„Od strony marketingowej pierwsze półrocze spędziliśmy na intensywnych przygotowaniach do kampanii promocyjnej, a w szczególności do czerwcowych targów E3. Dzień przed targami zaprezentowaliśmy składy pudełek z grą, ogłosiliśmy datę premiery oraz udział Keanu Reevesa. W tym samym momencie uruchomiliśmy preordery. Na samych targach pokazywaliśmy fragment Cyberpunka, który cieszył się ogromnym powodzeniem i przywiózł z tegorocznego E3 85 nagród i wyróżnień” – mówi Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD PROJEKT

Trzeba podkreślić, że był to bardzo aktywny okres dla CD Projektu: firma ujawniła datę premiery Cyberpunka 2077, przygotowała największe show na E3 2019, prezentowała grę na gamescomie, przedstawiła datę debiutu Wiedźmina 3: Dziki Gon na Nintendo Switchu oraz uruchomiła własny sklep. W międzyczasie rozpoczęto prace nad mobilnym wydaniem Gwinta oraz uruchomiono GOG Galaxy 2.0.

Więcej informacji na temat Cyberpunk 2077 na naszym portalu:

Źródło: CDProjekt

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nie przegap