Tytus Stobiński Tytus Stobiński 27.08.2019 12:31
Cyberpunk 2077
16997V

Cyberpunk 2077 bez wyboru płci w kreatorze postaci. CD Projekt RED chce każdemu dać poczucie pełnej swobody

Cyberpunk 2077 to prawdopodobnie najbardziej oczekiwana gra, jaka ukaże się na rynku w przyszłym roku. Do kogo tak naprawdę jest jednak skierowana?

Nadzieje, jakie pokładane są w nowej grze CD Projekt RED są ogromne, a studio z pewnością ma przed sobą największe wyzwanie w historii. Dziś nie jesteśmy jeszcze w stanie stwierdzić, czy developerowi uda się zrealizować wszystkie postawione cele, ale z pewnością bazując na informacjach, które pojawiają się w sieci możemy uznać, że twórcy robią wszystko co w ich mocy.

Podczas wywiadu z redakcją portalu Metro, Marthe Jonkers będąca starszym rysownikiem u "Redów" opowiedziała nieco o tym dla kogo właściwie nadchodząca gra jest. Ideą, która przyświeca developerowi podczas całego procesu produkcyjnego, jest niejako stworzenie gry charakternej, ale również takiej, w której każdy odnajdzie coś dla siebie. Cyberpunk 2077 ma być idealnie pokazywać nam na czym polega zróżnicowanie, zarówno gatunkowe, jak i całego świata i zasad w nim panujących. Począwszy od kwestii wyboru płci w kreatorze służącym do stworzenia naszego bohatera, a skończywszy na wielu kwestiach już podczas właściwej rozgrywki.

Chcemy stworzyć grę, która naprawdę pochłania. Oczywiście, kiedy bierzesz na warsztat niektóre sprawy, to musisz liczyć się z tym, że pojawi się opinia innych. I dobrze, bardzo lubimy dostawać informacje zwrotne i rozumiemy, że ktoś może mieć inne zdanie na ten temat. Przykładowo, nasze menu kreacji bohatera nie posiada już podziału na wybór płci, po prostu wybieramy typ ciała. Nie mówisz, że chcesz być kobiecą lub męską postacią. Chcemy żebyście czuli swobodę już od samego początku. Wybierasz więc typ ciała, a następnie głos. Są dwa - jeden bardziej męski i drugi bardziej damski. Możesz mieszać do woli. Do tego dochodzą fryzury, karnacje, tatuaże. Naszym celem jest ofiarowanie ludziom prawdziwej swobody.

Nasz zespół cechuje różnorodność wszelkiego typu, ale i tak poprosiliśmy o więcej opinii. Zawsze nam na nich zależy, nawet jak prezentuje Wam już gotowe demo, to wciąż chcemy słyszeć odzew. Chcemy wiedzieć, co możemy poprawić, ponieważ chcemy stworzyć dobrą grę. W Cyberpunk 2077 każdemu ma grać się dobrze. Nie omijamy jednak trudnych tematów. W końcu to cyberpunkowy świat.

Zespół CD Projekt RED ani przez chwilę nie myśli by iść na skróty i systematycznie dąży do celu, który sami przed sobą postawili.

Więcej na temat Cyberpunk 2077 na naszym portalu:

 

Źródło: https://metro.co.uk/2019/08/23/cyberpunk-2077-gamescom-2019-interview-paint-picture-let-player-interpret-10618408/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077