Spider-Man oficjalnie opuszcza MCU. Sony jest „rozczarowane”

Filmy i seriale
6360V
Spider-Man oficjalnie opuszcza MCU. Sony jest „rozczarowane”
Iza Łęcka | 21.08.2019, 07:17

Jeszcze wczoraj pojawiła się nadzieja na pozytywne zakończenie prowadzonych negocjacji, Sony Pictures jednak wydało oficjalne oświadczenie i potwierdziło: Spider-Man opuszcza Marvel Cinematic Universe. Japończycy oskarżają Disney o „zakończenie udanej współpracy”.

Wczoraj informowaliśmy o opuszczeniu Spider-Mana przez Marvel Cinematic Universe i choć po pierwszych raportach pojawiło się jeszcze światełko w tunelu, to teraz możemy oficjalnie potwierdzić: Sony i Disney nie będą współpracować przy rozwoju uniwersum Spider-Mana.

Sytuacja znacząco wpłynie na Marvel Cinematic Universe (Spider-Man nie będzie zaangażowany) oraz Sony's Marvel Universe (prawdopodobnie bohaterowie z MCU nie pojawią się w filmach – choć były takie plany).

Sony wydało oświadczenie:

„Wiele z dzisiejszych wiadomości na temat Spider-Mana źle przedstawiło ostatnie dyskusje na temat zaangażowania Kevina Feige'a w rozwój uniwersum. Jesteśmy rozczarowani, ale szanujemy decyzję Disneya, by nie kontynuować jego działalności jako wiodącego producenta naszego kolejnego filmu Spider-Man”.

Sony ma nadzieję, że wszystko może się zmienić w przyszłości, ale ze względu na nowe obowiązki, które otrzymał od Disneya – Kevin Feige nie ma po prostu wystarczająco czasu na rozwijanie serii, które nie należy do Marvela.

„Mamy nadzieję, że może to się w przyszłości zmienić, ale rozumiemy, że wiele nowych obowiązków, które Disney mu dał – w tym wszystkie nowo dodane serie Marvela – angażują go na tyle, że nie ma czasu na pracę nad IP, których Marvel nie posiada. Kevin jest wspaniały i jesteśmy wdzięczni za jego pomoc i wskazówki oraz doceniamy drogę, którą pomógł nam obrać i którą będziemy kontynuować.”

4 faza Marvel Cinematic Universe

Źródło: https://www.ign.com/articles/2019/08/21/spider-man-sony-marvel-kevin-feige-mcu-producer?sf107524845=1

Komentarze (129)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper