Spider-Man odsunięty od Marvel Cinematic Universe? Sony i Marvel nie dogadali się w sprawie pieniędzy

Filmy/seriale
4812V
Spider-Man odsunięty od Marvel Cinematic Universe? Sony i Marvel nie dogadali się w sprawie pieniędzy
Wojciech Gruszczyk | 20.08.2019, 22:49

Spider-Man może zostać odsunięty od wszystkich przyszłych produkcji z Marvel Cinematic Universe. Według najnowszych informacji, Marvel Studios nie będzie produkować żadnych filmów z tym uznanym superbohaterem. Problemem oczywiście okazały się pieniądze. [Aktualizacja #1]

Nie jest to jeszcze oficjalna wiadomość, choć Disney i Sony nie będą przez długi czas komentować tej sytuacji. Dziennikarze Deadline dotarli do bardzo niepokojących informacji –  Marvel Studios nie będzie produkować nowych filmów z Spider-Manem w Marvel Cinematic Universe.

Problemem oczywiście okazały się pieniądze – szefowie Disney i Sony Pictures przed kilkoma miesiącami usiedli do rozmów w sprawie nowej umowy. Disney chciał podobno większych udziałów w nowych produkcjach Spider-Mana, ale Sony nie zgodziło na przedstawione warunki.

Korporacja Myszki Miki podobno zaproponowała współfinansowanie nowych filmów na zasadach 50 na 50, ale Sony odrzuciło tę ofertę. Następnie ten drugi potentat zaproponował utrzymanie zbliżonych warunków, które były przyjęte przy dwóch filmach Spider-Mana w MCU (Disney otrzymywał tylko 5% z biletów w dniu premiery), ale odmówiono.

Redakcja twierdzi, że Kevin Feige – prezes Marvel Studios – został natychmiastowo usunięty z przyszłych projektów Spider-Mana. Jest to jednoznaczne z wyrzuceniem Pająka z Marvel Cinematic Universe... Jeśli sytuacja się nie zmieni, to tylko i wyłącznie Sony będzie pracować nad nowymi przygodami Parkera – według najnowszych doniesień, firma zajmuje się dwiema historiami.

Sytuacja jest zaskakująca z obu stron – Disney (jako Marvel) stworzył giganta, który wygenerował ponad 28 mld dolarów, ale Sony również coraz lepiej radzi sobie z produkcjami ze Spider-Manem w roli głównej. Obie korporacje niestety nie chciały ustąpić.

[Aktualizacja #1]

Niektóre źródła donoszą, że nadal trwają negocjacje, które mogą zakończyć się nową umową.

4 faza Marvel Cinematic Universe

Źródło: https://www.ign.com/articles/2019/08/20/breaking-spider-man-out-of-the-mcu-marvel-sony-cant-reach-deal?sf107511944=1

Komentarze (113)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper