Iza Łęcka Iza Łęcka 15.08.2019 12:20
RDR 2 arthur
4639V

PS5 i Xbox Scarlett zapewnią wyjątkową grafikę. Prezes Take-Two zapowiada zbliżenie się do fotorealizmu

Strauss Zelnick zwiastuje znaczące dopracowanie grafiki na nowej generacji. PlayStation 5 i Xbox Scarlett według prezesa Take-Two przybliżą graczy do oczekiwanego od dawna fotorealizmu, chociaż nie wszystkie gry podążą w tak zdecydowanym kierunku.

Aktualna generacja wciąż potrafi zachwycić oprawą, ale najlepsze dopiero przed nami. Dopracowanie wizualne gier jest tematem, na który postanowił wypowiedzieć się Strauss Zelnick. Szef jest przekonany, że ta ogromna zmiana rozegra się na naszych oczach, gdyż next-geny zapewnią znacząco lepszą grafikę.

Prezes Take-Two wspomniał o PlayStation 5 i Xbox Scarlett podczas rozmowy z dziennikarzem CNBC i jego zdaniem – konsole nowej generacji przybliżą graczy do fotorealizmu. Nie możemy oczekiwać takiej oprawy od każdej produkcji, jednak w niektórych wypadkach powinniśmy się szykować na wyjątkowe wrażenia.

„To nie znaczy, że przygotowujemy taką oprawę dla wszystkich naszych gier. Przykładowo Borderlands oferuje animowane uniwersum i zawsze tak będzie.”

Strauss Zelnick jest jednak przekonany, że posiada w swoim katalogu przynajmniej jedną markę, która może skorzystać na fotorealizmie. Jego zdaniem koszykówka (w domyśle seria NBA 2K) może zyskać oferując grafikę porównywaną do prawdziwego meczu.

Wydawca gier Rockstar oraz 2K zaznaczył, że już teraz seria NBA 2K jest bardzo bliska uzyskania fotorealizmu, bowiem gdy przymrużymy oczy, możemy mówić o „akcji na żywo”. Nowa generacja jednak zapewni deweloperom „nowe płótno, na którym będą mogli malować”.

Możemy mieć pewność, że Strauss Zelnick jest jedną z osób, która doskonale wie, na co będzie stać PlayStation 5 i Xbox Scarlett, bo pewnie już między innymi twórcy Grand Theft Auto V oraz Red Dead Redemption 2 posiadają w swoich siedzibach next-geny. Tym nie mniej, raczej nikt nie będzie specjalnie zaskoczony, gdy GTA V i RDR 2 zawędrują na początek generacji właśnie na nowe konsole.

Więcej na temat nadchodzącej generacji na naszym portalu:

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-and-next-xbox-will-bring-us-close-to-photorealism-says-take-two-ceo

Tagi: fotorealizm Microsoft PlayStation 5 PROJECT SCARLETT PS5 Sony Strauss Zelnick Take-Two xbox scarlett