Tytus Stobiński Tytus Stobiński 13.08.2019 19:19
Xbox nad PlayStation
3149V

PlayStation 5 i Project Scarlett - Procesor Zen 2 oraz pamięć GDDR6 pozwoli wyświetlać całe hordy przeciwników

Coraz więcej informacji o nadchodzących nex-genach napływa do nas z każdego możliwe źródła, a sprawę komentują także kolejni developerzy.

Killsquad to kooperacyjne rpg dostępne na komputery osobiste, za powstanie którego odpowiada studio Novarama. Pracujący tam jako producent Ricardo Seligmann opowiedział o swoich odczuciach względem PlayStation 5 oraz Project Scarlett. W rozmowie z zespołem portalu GamingBolt stwierdził, że będący sercem nowych konsol procesor Zen 2 pozwoli na wyświetlenie niespotykanej ilość przeciwników, którzy nie tylko będą lepiej się prezentowali, ale także będą zasilani dużo bardziej rozwiniętą sztuczną inteligencją. 

Co tyczy się pamięci GDDR6 w next-genach, to zdaniem Seligmanna w połączeniu z dyskiem SSD sprawią, że szybkość ładowania światów i poszczególnych "assetów" wzrośnie w znacznym, niespotykanym dotąd stopniu. Jak podkreśla, szybsze przesyłanie danych ma dla niego, jako developera ogromny wpływ przy tworzeniu nowych, immersywnych gier.

Szybsza przepustowość to dla nas bardzo istotna kwestia. Dzięki dobrej prędkości w połączeniu z SSD otrzymujemy możliwość szybszego pobierania assetów, dzięki czemu światy kreowane przez nas będą nie tylko większe, ale także bardziej różnorodne.

Więcej na temat nadchodzącej generacji na naszym portalu:

 

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-scarletts-gddr6-memory-will-quickly-load-assets-ps5s-zen-2-cpu-will-allow-complex-enemies-killsquad-developer

Tagi: killsquad next-gen novarama PlayStation 5 PROJECT SCARLETT