Tytus Stobiński Tytus Stobiński 31.07.2019 11:09
Skyrim
2075V

The Elder Scrolls V: Skyrim - nowy mod wyśmiewa ostatnie działania Bethesdy

Ostatnia sprawa związana z wymuszeniem przez Bethesde założenia konta na platformie firmy, spotkała się z różnymi opiniami w sieci, choć te pozytywne można policzyć na palcach jednej ręki.

Część graczy była oburzona faktem, że wydanie trzech części serii Doom było dla Bethesdy okazją, by poprawić statystyki i zmusić klientów do założenia konta na platformie Bethesda.net. Zwłaszcza jeśli spojrzymy na to, że nie jest to nowa produkcja stworzona lub wydana przez developera, a najmłodszy z tej paczki DOOM 3, będzie liczył wkrótce 15 lat.

Bethesda przeprasza za wymuszanie logowania w klasycznej trylogii Dooma

Są jednak ludzie, którzy stwierdzili najwyraźniej, że nie warto się denerwować i wykorzystali sytuację by w jakikolwiek sposób dać amerykańskiej firmie do zrozumienia, że nie godzą się na tego typu praktyki, nie psując sobie przy tym zbytnio krwi. Z takiego założenia właśnie wyszedł twórca moda, który sprawia, że podczas gry w The Elder Scrolls V: Skyrim, na ekranie zaczyna wyświetlać się nam komunikat informujący, że "gra wymaga zalogowania na serwery Bethesda.net

Po zapoznaniu się z treścią okienka za chwilę wyświetli się ono nam ponownie. Po 5 takich wiadomościach, jesteśmy cofani do głównego menu gry. Oczywiście modyfikacja jest całkowicie bezużyteczna, ale skutecznie pokazuje, co coraz więcej graczy sądzi o ostatnich praktykach firmy.A sama modyfikacja nosi nazwę "Wciągające doświadczenie z Bethesda.net"

Więcej na temat Bethesdy i Todda Howarda:

 

Tagi: Bethesda Softworks The Elder Scrolls V: Skyrim