DOOM 3

DOOM 3

Ocena wg platformy:

PC 7.7
XBOX 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Vicarious Visions / Id Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
03.08.2004
Europa:
13.08.2004
Polska:
13.08.2004
Producent:
Vicarious Visions / Id Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
03.08.2004
Europa:
13.08.2004
Polska:
13.08.2004

DOOM 3 - opis gry

DOOM 3 to strzelanina FPP z elementami horroru wyprodukowana przez id Software. Gra na PC trafiła w 2004 roku. Konsolowa wersja produkcji (tzn. podstawowej wersji bez dodatków) ukazała się tylko na Xboxa, a za jej konwersję odpowiadało studio Vicarious Visions. Trzeci Doom to najpopularniejszy tytuł w całym portfolio id Software, jego sprzedaż dobiła do poziomu 3,5 mln egzemplarzy.

Akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości. W roku 2145 pewna korporacja prowadzi na Marsie badania związane z teleportacją i nowymi technologiami mającymi mieć zastosowanie w wojskowości. Eksperymenty związane z teleportacją kończą się jednak nieciekawie, doprowadzając do pojawienia się potworów z piekła. Gracz przejmując kontrolę nad anonimowym żołnierzem ma dwa zadania - ujść z życiem i uratować Ziemię przed inwazją.

Dalsza część tekstu pod wideo

Najważniejszą częścią trzeciego Dooma jest singlowa kampania. Nasz podopieczny ma do dyspozycji łącznie dziesięć różnych broni, przy czym niektóre powinny być znane fanom poprzednich części. Pojawia się tu m.in. strzelba, granaty, piła, eksperymentalny gnat strzelający plazmą, BFG 9000 i kilka innych. Na drodze stają mu przeciwnicy, których generalnie możemy podzielić na dwa rodzaje: zombie i demony. Zombie to nieszczęśnicy opętani przez siły piekielne, a demony to demony - wspomniane straszydła z piekła.

Poziomy składające się na kampanię są przeważnie liniowe. Gra czerpie sporo z horrorów - wszechobecny mrok, porozwalane po kątach szczątki oraz dochodzące do nas przez radio dźwięki potęgują wrażenia. Rozwiązaniem dodatkowo podnoszącym ciśnienie jest brak możliwości dzierżenia broni i latarki w tym samym czasie - musimy się zdecydować, co w danym momencie przyda się bardziej. 

Nasz podopieczny podczas rozgrywki posiada palmtop, który przydać się może do różnych rzeczy - otworzenia drzwi do zamkniętych pomieszczeń, czytania maili lub odgrywania zdobytych materiałów video.

Oprócz singlowej kampanii gra posiada tryb wieloosobowy dla maksymalnie czterech osób. Mamy w nim dostęp do dość standardowych wariantów rozgrywki, jak deathmatch. W wersji na Xboxa pojawiła się również kooperacja dla dwóch osób.

Wydany po latach remaster na PS4, Xbox One i Nintendo Switch zawierał dodatki w postaci Resurrection of Evil i The Lost Missions.

Wideo - DOOM 3

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper