Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.05.2019 07:00
God of War
1361V

PlayStation 4 i Nintendo Switch ze świetnymi wynikami ekskluzywnych gier

Nintendo oraz Sony przedstawiło oficjalne wyniki sprzedaży swoich ekskluzywnych gier i oba zestawienia robią wrażenie. Firmy posiadają w swoim katalogu po kilka produkcji, które przekroczyły już 10 mln sprzedanych egzemplarzy.

Przedstawione poniżej dane zostały ujawnione przez Nintendo oraz Sony, a tutaj znajdziecie przyjemne podsumowanie, które pokazuje jedno – japońskie korporacje posiadają w swoich bibliotekach wyjątkowe IP.

Sony i Microsoft nawiązują współpracę

Nintendo Switch najchętniej kupowane ekskluzywne gry

  1. Mario Kart 8 Deluxe - 16.69 mln
  2. Super Mario Odyssey - 14.44M
  3. Super Smash Bros. Ultimate - 13.81M
  4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild - 12.77M
  5. Pokemon: Let’s Go, Pikachu!/Let’s Go, Eevee! - 10.63M

Zestawienie Nintendo Switcha jest ciekawe, ponieważ nie możemy zapomnieć, że konsola jest na rynku od 3 marca 2017 roku, a nawet w tej sytuacji aż pięć gier osiągnęło ponad 10 mln sprzedanych egzemplarzy. Najlepszy wynik osiągnęła odpicowana wersja tytułu z Nintendo Wii U... I warto tutaj zauważyć, że hybrydowa konsola osiągnęła rezultat 34,74 mln pudełek, więc prawie połowa posiadaczy Nintendo Switchów sięgnęło wyścigi z Marianem w roli głównej.

PlayStation 4 najchętniej kupowane ekskluzywne gry

  1. Uncharted 4: Kres Złodzieja - 15M+
  2. God of War (2018) - 10M+
  3. Horizon: Zero Dawn - 10M+
  4. The Last of Us Remastered - 10M+

Lista Sony jest interesująca z zupełnie innego powodu – mamy tutaj w zasadzie cztery pozycje nastawione na fabularne historie. W przygodzie Nathana i Joela znajdują się tryby sieciowe, ale są to w zasadzie wyłącznie dodatki do wielogodzinnych przygód. Świetny rezultat osiągnął już God of War, który powrócił z dalekiej podróży, a teraz możemy oczekiwać na przygotowanie kontynuacji... W zasadzie podobnie jak w przypadku Horizon: Zero Dawn, bo jak wiadomo Guerrilla Games ma skupić się teraz na rozwoju tej marki.

Graliście we wszystkie hity z powyższych list?

Warto przeczytać:

Tagi: ekskluzyw gra ekskluzywna nintendo switch playstation 4

Nie przegap