Paweł Musiolik Paweł Musiolik 21.05.2019 08:13
Spider-Man PS5
5990V

Pokaz możliwości PS5. Sony demonstruje krótkie czasy wczytywania

Sony pokazało, jak wyglądać będzie wczytywanie gier na PS5. Jeśli opisowa informacja z zapowiedzi konsoli nie wystarczała, to pokaz tego na wideo zrobi na was wrażenie.

Gdy Sony pierwszy raz poinformowało oficjalnie o pracach nad PlayStation 5, zdradziło że jednym z elementów nowej generacji konsol będzie błyskawiczne wczytywanie gier. Mało kto w to wierzy, a niektórzy nie bardzo mogą sobie to wyobrazić. Więc Sony to zademonstrowało.

Sony i Microsoft nawiązują współpracę. Firmy będą szukać „nowych rozwiązań opartych na chmurze” dla gier i SI

Na konferencji dla inwestorów przygotowano kilka mniejszych wystąpień, w których trakcie włodarze Sony rozmawiali na różne tematy. Jednym z nich była oczywiście następna generacja konsol w postaci PS5. Na wideo pokazano czasy wczytywania, które mają być błyskawiczne.

Jak widzicie na przypadku Spider-Man (2018), wczytywanie gry na PS4 Pro zajmuje ponad 8 sekund. Na devkicie PS5 zajmuje to niecałą sekundę. Pokazano też szybki przelot nad miastem, gdyż gra Insomniac Games doczytuje dane na bieżąco i jeśli sprzęt nie wyrobi — gra zacina się do czasu wczytania danych. Na PS5 to nie występuje i wszystko doczytywane jest błyskawicznie.

Robi wrażenie, prawda?

Więcej o PlayStation 5:

Źródło: https://twitter.com/mochi_wsj

Tagi: playstation 5 Sony spider-man

Nie przegap