Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.05.2019 08:54
Xbox PlayStation
5160V

Współpraca Microsoftu i Sony dogadana bez wiedzy pracowników oddziału PlayStation

Wielka współpraca Microsoftu oraz Sony nie była podobno inicjatywą osób zarządzających marką PlayStation. To główny oddział japońskiej korporacji zajął się wszystkimi formalnościami i wielu pracowników zostało postawionych przed faktem dokonanym.

W ubiegłym tygodniu miałem okazję wspomnieć o dużej współpracy Microsoftu oraz Sony. Obie firmy mają wspólnie patrzeć w przyszłość gamingu i postawić na chmurę oraz sztuczną inteligencję.

Sony i Microsoft nawiązują współpracę. Firmy będą szukać „nowych rozwiązań opartych na chmurze” dla gier i SI

Byliście zaskoczeni informacją o relacji Microsoftu oraz Sony? Nie tylko Wy, podobno duża część pracowników PlayStation także nie wiedzieli o podjęciu jakichkolwiek rozmów. Dziennikarze Bloomberga dotarli do „ludzi zaznajomionych z tą sprawą” i zdradzili kilka ciekawostek.

„Dyskusje korporacji rozpoczęły się w ubiegłym roku i były prowadzone bezpośrednio przez kierownictwo Sony w Tokio, w dużej mierze bez udziału oddziału PlayStation.”

Jest to naprawdę zaskakująca sytuacja, ponieważ wielu pracowników PlayStation dowiedziało się o tej relacji w ubiegłym tygodniu – po przeczytaniu wiadomości na blogu Microsoftu, razem z milionami graczy na całym świecie.

Nic więc dziwnego, że wielu pracowników była wprost przerażona, niektórzy obawiali się nawet o plany dotyczące PlayStation 5:

„Menadżerowie musieli uspokajać pracowników i zapewniać ich, że plany dotyczące konsoli nowej generacji nie zostały zakłócone.”

Możemy podejrzewać, że prace nad next-genem Sony znajdują się w bardzo zaawansowanej fazie, więc niektórzy pracownicy PlayStation mogli faktycznie obawiać się sporych zmian. Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że to przecież dział PlayStation generuje dla Japończyków ogromne przychody, więc moglibyśmy się spodziewać odpowiedniego zarządzania i informowania pracowników o dużych zmianach.

Na zakończenie zapraszam Was na tekst Musiola, który jeszcze w weekend przedstawił tę sytuację ze swojej perspektywy: „Sony i Microsoft w jednym stali domu - słowo o zaskakującym partnerstwie”.

Źródło: https://kotaku.com/report-microsoft-and-sonys-cloud-gaming-collaboration-1834883347

Tagi: microsoft playstation sony xbox

Nie przegap