Pokemon: Let’s Go, Pikachu!/Let’s Go, Eevee!

Pokemon: Let’s Go, Pikachu!/Let’s Go, Eevee!

7,4
34 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
32 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
16.11.2018
Europa:
16.11.2018
Polska:
16.11.2018
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
32 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
16.11.2018
Europa:
16.11.2018
Polska:
16.11.2018

Recenzja redakcji

Pokemon: Let’s Go, Pikachu!/Eevee! - recenzja gry. Wielki powrót do regionu Kanto
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Pokemon: Let’s Go, Pikachu!/Eevee! - recenzja gry. Wielki powrót do regionu Kanto
NS

Pokemon: Let’s Go, Pikachu!/Let’s Go, Eevee! - opis gry

Pokemon: Let’s Go, Pikachu!/Let’s Go, Eevee! to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Game Freak i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch. Był on remake’em pierwszej części serii Pokemon wydanej na Game Boya.

Produkcja Game Freak, jak wspomniano na wstępie, to remake pierwszej części niezwykle popularnej serii Pokemon wydanej w połowie lat 90. na GameBoya. Założenia są tu z grubsza takie same jak w pierwowzorze. Gra pozwala nam się wcielić w trenera/trenerkę tytułowych stworków pokemon z regionu Kanto. Jego/jej zadaniem jest złapanie ich wszystkich i zostanie najlepszym trenerem. Stworków jest 151 (liczba pokemonów z pierwszej części), a do tego dochodzą też ich formy Mega Evolved i Alolan.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka została zaprojektowana z myślą o nowicjuszach. Przede wszystkim podczas rozgrywki możemy korzystać z jednego Joy-Cona. Zmieniono też sposób łapania pokemonów, który bardziej przypomina patent z Pokemon Go niż z głównych odsłon cyklu wydawanych na przenośnych konsolach Nintendo. Teraz mianowicie musimy rzucić pokeballem, co czynimy poprzez wykonanie stosownego ruchu (gra korzysta z funkcji ruchowych kontrolerów). Poza tym zaimplementowano również multiplayer w postaci kooperacji. Drugi gracz może do nas dołączyć w dowolnym momencie i pomagać w określonych sytuacjach, np. w trakcie walk z innymi trenerami (starcia, warto dodać, nie są już losowe) lub podczas łapania pokemonów (dwa rzucone pokeballe zwiększają szanse na sukces).

Gra, podobnie jak główne części serii, została wydana w dwóch wersjach. W zależności od kupionej edycji otrzymujemy innego pokemona na start: Pikachu lub Eevee. Podopieczni ci nie mogą ewoluować, ale pomagają w trakcie eksploracji (wyczuwają, gdzie znajdują się ukryte przedmioty) i można modyfikować ich wygląd według własnego uznania.

Pomimo pewnych zmian upraszczających formułę w Let’s Go Pikachu!/Let’s Go Eevee! nie brakuje elementów RPG. Nadal otrzymujemy punkty doświadczenia pozwalające rozwijać podopiecznych, ale ich przyznana liczba zależy od timingu i techniki rzutu pokeballem.

Twórcy dodali także funkcje sieciowe. Dzięki nim możemy wymieniać się pokemona z innymi graczami, a także walczyć z nimi (rywalizować można również w wariancie lokalnym przy jednej konsoli).

Co warto dodać na marginesie, gra korzysta ze specjalnego kontrolera o nazwie Poke Ball Plus, który kształtem przypomina prawdziwego pokeballa. Gracze, którzy go nabędą, otrzymają dodatkowego pokemona Mew. 

Wideo - Pokemon: Let’s Go, Pikachu!/Let’s Go, Eevee!

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper