Super Smash Bros. Ultimate

Super Smash Bros. Ultimate

8,5
41 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
60 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
07.12.2018
Europa:
07.12.2018
Polska:
07.12.2018
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
60 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
07.12.2018
Europa:
07.12.2018
Polska:
07.12.2018

Recenzja redakcji

Super Smash Bros. Ultimate – recenzja gry. Więcej, mocniej, efektowniej
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.5
Super Smash Bros. Ultimate – recenzja gry. Więcej, mocniej, efektowniej
NS

Super Smash Bros. Ultimate - opis gry

Super Smash Bros. Ultimate to bijatyka wyprodukowana przez Bandai Namco (we współpracy ze studiem Sora) i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch. Ultimate to piąta część serii Super Smash Bros.

Formuła rozgrywki nie uległa oczywiście zmianie względem poprzedników. Mamy tu do czynienia z dość specyficzną bijatyką, bowiem nie chodzi w niej o to, by pozbawić oponenta paska energii. Zamiast tego musimy go wyrzucić z planszy. Żeby to zrobić, należy go obijać. Im więcej obrażeń, tym większy procent, a im większy procent - tym bardziej będzie on ‘odlatywał’ przy każdym uderzeniu. Każda z postaci dostępnych w grze posiada zestaw unikalnych dla siebie umiejętności, w tym techniki specjalne Final Smash, przedmioty/power-upy czy możliwość wezwania na pole bitwy pomocników.

Słowo “ultimate” w tytule gry nie jest na wyrost. Jeśli chodzi o zawartość, jest to największa część serii. Po pierwsze, do wyboru mamy ponad siedemdziesiąt grywalnych postaci (plus wiele niegrywalnych i kilka z dlc wydanych po premierze). Są to nie tylko bohaterowie mniej lub bardziej znanych produkcji Nintendo (Mario, Metroid, Zelda, Splatoon, Fire Emblem etc.), ale też innych firm, np. Richter Belmont z Castlevanii, Cloud Strife z Final Fantasy VII czy Ken Masters ze Street Fightera. Po drugie, ponad sto plansz, na których toczy się rywalizacja (można na nich grać w wariancie Battlefield lub Omega, czyli z przeszkodami lub bez). Po trzecie, rozliczne tryby i po czwarte, jeden z największych soundtracków w historii gier video (jeśli nie największy).

Oprócz trybów znanych z poprzednich części, jak Classic czy Special Smash, pojawia się też wiele innych. Znajdziemy tu Smashdown (gdzie daną postacią można zagrać tylko raz), Squad Strike (gracze rywalizują w zespołach), Tournament (możliwość rozegrania turnieju z udziałem maksymalnie 32 graczy), tryby związane z nową mechaniką Spirits (zastąpiła ona trofea) czy World of Light, w którym podróżujemy po świecie (przypominającym mapę świata ze starszych jRPG) w celu uratowania innych wojowników/postaci.

W Super Smash Bros. Ultimate dostępny jest oczywiście multiplayer - grać można zarówno w wariancie lokalnym, jak i sieciowym (maksymalnie osiem osób).

Co warto dodać, na premierę gry udostępniona została aplikacja Smash World, która pozwala graczom przeglądać statystyki i dzielić się screenami/materiałami video na serwisach społecznościowych. 

Wideo - Super Smash Bros. Ultimate

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper