Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.05.2019 12:21
RAGE 2 oprych
1175V

Rage 2 ze znacznie gorszą sprzedażą od pierwowzoru w Wielkiej Brytanii

Najnowsza produkcja duetu id Software + Avalanche Studios nie zdobyła wybitnego wyniku w Wielkiej Brytanii. Rage 2 zajął pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży, ale rezultat został osiągnięty przez brak znaczących debiutów.

Od premiery Rage minęło już sporo czasu, branża przeszła transformacje, coraz chętniej sięgamy po cyfrowe wydania wyczekiwanych gier, ale nawet w tej sytuacji rezultat wygenerowany przez Rage 2 nie powala.

Recenzja RAGE 2

Rage 2 w Wielkiej Brytanii osiągnął zaledwie 25% fizycznej sprzedaży Rage. Sytuacja jest dotkliwa, ponieważ to kolejna pozycja wydawana przez Bethesdę (po Fallout 76), która nie cieszy się wybitnym zainteresowaniem.

Warto podkreślić, że nawet biorąc pod uwagę zmiany na rynku gier (50% sprzedaży w UK to cyfra, która nie jest notowana przez zestawienia), to Rage 2 osiągnął o 50% gorszy rezultat od swojego poprzednika. W szczytowym momencie na Steam w Rage 2 grało 13591 fanów strzelania, jednak już dzisiaj wynik był znacznie gorszy – około 2518 zainteresowanych.

Nie są to dobre informacje dla Bethesdy oraz id Software, jednak w ostateczności może skłoni to wydawcę do znacznie rozsądniejszego dysponowania własnymi IP oraz czasem pracowników.

Ranking sprzedaży z Wielkiej Brytanii:

  1. Rage 2
  2. Days Gone
  3. FIFA 19
  4. Mortal Kombat 11
  5. Hooty Tooty Rooty Shooty 2
  6. Mario Kart 8 Deluxe
  7. Grand Theft Auto V
  8. Tom Clancy's The Division 2
  9. A Plague Tale: Innocence
  10. New Super Mario Bros. U Deluxe

Więcej o Rage 2:

Tagi: Bethesda id Software / Avalanche Studios rage 2 sprzedaż Wielka Brytania wyniki sprzedaży