New Super Mario Bros. U Deluxe

New Super Mario Bros. U Deluxe

7,8
36 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo EAD
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.01.2019
Europa:
11.01.2019
Polska:
11.01.2019
Producent:
Nintendo EAD
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.01.2019
Europa:
11.01.2019
Polska:
11.01.2019

Recenzja redakcji

New Super Mario Bros. U Deluxe - recenzja gry. Odsmażane grzybki wciąż smakują wybornie
Roger Żochowski

Roger Żochowski

8.0
New Super Mario Bros. U Deluxe - recenzja gry. Odsmażane grzybki wciąż smakują wybornie
NS

New Super Mario Bros. U Deluxe - opis gry

New Super Mario Bros. U Deluxe to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch. Była to nowa edycja New Super Mario Bros. U zawierająca  także New Super Luigi U i nową zawartość.

New Super Mario Bros. U

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła gry, podobnie jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach cyklu, ma charakter pretekstowy. Tym razem Bowser nie porywa księżniczki Peach, tylko podbija jej zamek i korzystając z mechanicznej łapy, wyrzuca Mario, Luigiego i dwóch Toadów na dalekie rubieże królestwa. Ci muszą w tej sytuacji zakasać rękawy i ruszyć odbić Peach z łap odwiecznego antagonisty.

Rozgrywka nie odstaje szczególnie od innych dwuwymiarowych odsłon Super Mario. Rzecz polega na przechodzeniu leveli, przechodząc z punktu A do punktu B. Do naszej dyspozycji oddano kilka nowych rzeczy. Zaliczyć można do nich nowy kostium - strój latającej wiewiórki, który pozwala bohaterowi na szybowanie. Możemy także dosiąść Baby Yoshiego, który - w zależności od podgatunku - potrafi przeistoczyć się w balon, pluć w przeciwników bańkami lub rozświetlić ciemne obszary planszy.

Grać mogą cztery osoby jednocześnie (do grania wystarczy nam jeden joy-con). Poza głównym ‘wątkiem’ dostępne są również trzy dodatkowe tryby: Boost Rush (swego rodzaju survival, w którym przemierzamy automatycznie przesuwającą się planszę i zbieramy monety), Challenge Mode (wyzwania testujące umiejętności) i Coin Battle (rywalizacja polegająca na kolekcjonowaniu monet). 

New Super Luigi U

Zasadniczo formuła rozgrywki nie uległa większym zmianom względem New Super Mario Bros. U. Tym razem jednak wcielamy się w Luigiego, a po jego popularniejszym bracie nie ostał się żaden ślad. Twórcy przygotowali ponad osiemdziesiąt nowych poziomów, choć obeszło się bez nowych światów. Jeszcze raz odwiedzimy więc między innymi dżunglę, pustynię, kopalnię, lodowiec czy tropiki.

Na przejście każdego etapu mamy tylko sto sekund a poza tym przeciwnicy stawiają większy opór, co wyraźnie podwyższa poziom trudności od samego początku (podstawowa wersja rozkręcała się dopiero z czasem). To jednak nie wszystko. Luigi może teraz wyżej skakać dzięki nowej umiejętności, ale z drugiej strony stracił przyczepność. Sprawia to, iż zwłaszcza znalezienie monet z gwiazdką (trzy na każdy level) to duże wyzwanie.

Nowa jest postać Nabbita, który zastąpił Mario. Można go wybrać w multiplayerze (dostępni są jeszcze -- nie licząc Luigiego -- niebieski Toad i żółty Toad). Nabbit to wybór dobry dla mniej wyrobionych osób. Jest nieczuły na wszelkiego rodzaju przeszkadzajki, więc nie potrzebuje power-upów. Jeśli jednak już jakieś zbierze, otrzymuje dodatkowe życie (1-UP) na koniec poziomu. Poza nim i resztą możemy także używać naszego avatara Mii, ale tylko po spełnieniu określonego warunku.

Nowości

Do wersji Deluxe developer dodał dwie nowe grywalne postacie: Nabbita i Toadette. Obie posiadają unikalne zdolności, które przydają się w trakcie zmagań. 

Wideo - New Super Mario Bros. U Deluxe

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper