Rage

Rage

Ocena wg platformy:

PC 7.1
PS3 7.5
X360 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
id Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
04.10.2011
Europa:
07.10.2011
Polska:
07.10.2011
Producent:
id Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
04.10.2011
Europa:
07.10.2011
Polska:
07.10.2011

Rage - opis gry

Rage to gra akcji zabierająca graczy w podróż po postapokaliptycznym pustkowiu 2029 roku, gdzie nieliczni ludzie stawiają opór hordom mutantów, broniąc ostatnich bastionów ludzkości w postaci małych osad, jak i zaadaptowanych na ich potrzeby większych skupisk budowli. Za tytuł odpowiada id Software. 

Bohaterem gry jest człowiek, który budzi się w schronie z długiego snu wiele lat po wydarzeniach rujnujących cywilizację i zastaje nowy, całkowicie inny od tego, który znał, porządek świata. Akcja szybko posuwa się do przodu i twarde warunku zmuszają go do podjęcia radykalnych działań w czym przydatne będą specjalne właściwości, które są efektem potraktowania krwi protagonisty nanotechnologią przez zahibernowaniem go.

Gra id Software jest FPS-em osadzonym w otwartym świecie, po którego rubieżach poruszamy się pojazdami. Rdzeniem rozgrywki jest wypełnianie powierzanych nam przez ocalałych zadań, co ogranicza się do zlokalizowania miejsca akcji, dotarcia do niego i wybicia wszystkich przeciwników. Ci występują w przeróżnych rozmiarach - od przypominających jeszcze ludzi mutantów, aż po kolosy mogące bez trudu zdewastować spory budynek. Wspomniane pojazdy nie służą wyłącznie do przemieszczania się i walki, ale także do brania udziału w wyścigach na terenie miast. Można je ulepszać, tym samym zwiększając swoje szansę w starciach z bandytami na pustkowiach (ci w przeciwieństwie do mutantów używają broni palnej). W skład dostępnego arsenału wchodzi kusza, nieodzowny shotgun i zabójcze bumerangi, których ramiona bez trudu dekapitują przeciwników. Broń wraz z kolejnymi modyfikacjami zyskuje na sile ognia, celności i pojemności magazynka.

Grę napędza autorskie rozwiązanie id Software kryjące się pod nazwą MegaTextures. Silnik ten pozwala generować wysokiej jakości grafikę bez konieczności rezygnowania przy tym z płynności animacji. Rage pochwalić może się framerate'm rzędu 60 klatek, co czyni rozgrywkę bardzo responsywną na komendy gracza. Wśród aktorów podkładających głosy pod bohaterów niezależnych znalazły się postacie znane z Hollywood, takie jak John Goodman i James Russo.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Rage

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (54)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper