Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.05.2019 18:56
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2
1056V

Epic Mega Sale z problemami. Znikające gry i zablokowana sprzedaż

Epic Games wystartowało z pierwszą promocją na Epic Games Store, ale Epic Mega Sale nie zostało odpowiednio przygotowane. Twórcy Fortnite zdecydowali się na roszady w zestawie przecenionych tytułów.

Epic Mega Sale to ciekawa promocja, ponieważ Epic Games oferuje graczom 40 zł rabat. Zainteresowani mogą kupić produkcje w lepszej cenie, ale... Nie wszystkim deweloperom podoba się ta sytuacja.

Epic Mega Sale w Epic Games Store. 40 zł za darmo i zniżki do 75%

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2, Oygen Not Included, czy też Anno 1800 oraz Tom Clancy's The Division 2 dosłownie zniknęły z Epic Games Store. Sytuacja jest o tyle interesująca, że to Epic Games dorzuca po 40 zł na zakupy, więc deweloperzy nie tracą na wspomnianej promocji, jednak nawet w tej sytuacji nie wszyscy twórcy godzą się na taką ofertę.

Gdzie leży problem? Podobno w samych przecenach – jeśli teraz można kupić grę taniej, to później gracze mają niezbyt chętnie wydawać pieniądze, ponieważ zainteresowani będą wyczekiwać na kolejne przeceny. Sytuacja Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 jest znacząca, bo jak wiadomo tytuł zadebiutuje dopiero w przyszłym roku.

Przygoda przepełniony wampirami ma wkrótce wrócić do sklepu, a gracze-szczęściarze, którzy kupili pozycję w lepszej cenie nie będą musieli dopłacać. W przypadku tytułów Ubisoftu możemy podejrzewać, że Francuzi nie chcą takich „szybkich promocji”, gdy obie pozycje cieszą się dużą popularnością i zbierają bardzo dobre noty.

Warto kliknąć:

Źródło: https://kotaku.com/publishers-pull-their-games-from-epics-store-during-its-1834828248

Tagi: Epic Games epic mega sale Hardsuit Labs Paradox Interactive Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2