Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 12.05.2019 20:15
Halo 5: Guardians Big Team Battle
1110V

Halo 5: Guardians. Ogromna aktualizacja w grze

343 Industries dostarczyło właśnie nową aktualizację w Halo 5: Guardians, głównie do trybu Bit Team Battle. Wygląda na to, że rozgrywka zostanie w nim mocno zmieniona. 

Halo 5: Guardians, choć powszechnie uznawana za nieco odstającą od reszty serii, to jednak wciąż część uznanego cyklu. Zawiera ona w sobie także tryb, który jak informują twórcy, jest niezwykle popularny i lubiany wśród graczy. 

343 Industries potwierdza, że nie planuje przeniesienia Halo 5 na PC

Czas zmian!

Mowa oczywiście o trybie Big Team Battles. Jak przekazała ekipa z 343 Industries, jego odświeżenie jest już dostępne w grze! O wszystkim poinformowali za pośrednictwem HaloWayPoint:

Wyczekiwane odświeżenie w Big Team Battle jest wreszcie dostępne w Halo 5! Nasz zespół współpracuje ze społecznością, aby budować, polerować i dostrajać tak duże pola bitewne dla meczów 8v8, które zapewnia tryb BTB. Współpracowaliśmy również z najlepszymi twórcami skryptów, aby dodać do listy dostępnych opcji nowy mecz w Capture The Flag. 

Działanie studia, które jest odpowiedzią na wołania fanów, to przykład świetnego zarządzania swoim produktem. Twórcy starają się dać graczom to, czego oni sami oczekują, lecz podkreślają, że do wszystkiego starają się podejść bardzo racjonalnie i wybadać wpływ zmian na rozgrywkę z najlepszymi fachowcami. Świetny obraz relacji na linii producent-gracz

Cele twórców

Kolejnym świetnym ruchem ze strony 343 Industries jest przekazanie listy celów, które chciano osiągnąć poprzez wprowadzenie konkretnych zmian do gry. Producenci chcą mieć pewność, że nie pozostawią graczy z niedomówieniami i pozwolą im na pełny wgląd w to, do czego dążono, wprowadzając właśnie taką, konkretną zmianę, a nie inną. 

Lista, którą zaprezentowali, wygląda następująco: 

  • Zaktualizować tryb gry, aby poprawić rozgrywkę na wszystkich poziomach;
  • Poprawić wydajność klatek na wszystkich mapach;
  • Ustalić spójne ustawienia broni i pojazdów na wszystkich mapach;
  • Zwiększyć prawdopodobieństwo kończenia rozgrywki poprzez wygraną punktową;
  • Utrzymać stałą tożsamość trybu Big Time Battle;
  • Znaleźć równowagę pomiędzy kierowaniem piechotą i pojazdami.

Mapa Halo 5

Broń startowa

Początkowo zmiany miały dotknąć także broni startowych w grze. Jakiś czas temu zadano graczom pytanie odnośnie do niej. Odpowiedzi było wiele, ale najczęściej mówiono o typach Magnum, Stabilization BR oraz standardowych BR. Twórcy przyznali, że przeprowadzili wiele testów, ale ostatecznie nie zdecydowali się na wprowadzenie żadnych:

Po wszystkich naszych testach ostatecznie zdecydowaliśmy się pozostać przy BR/AR, które było wcześniej. Wiemy, że niektórzy nie będą zadowoleni, ale każde zgłoszenie traktowaliśmy z osobna i bardzo poważnie. Każdemu daliśmy szansę.

Twórcy potwierdzili wprowadzenie delikatnych modyfikacji w występowaniu broni na mapach, ale twierdzą, że starali się zachować przy tym odpowiedni kompromis i równowagę w rozgrywce. Wyrazili nadzieję, że wszystko będzie przebiegało tak, jak sobie to zaplanowali. 

Zaledwie wierzchołek góry

Zmian jest oczywiście znacznie więcej, ale wypisanie wszystkich mijałoby się z celem. Gracze dostaną dodatkowo garść nowych map i całą masę optymalizacji. Ci, którzy są najbardziej zainteresowaniami szczegółami zmian, jakie przynosi tak duża aktualizacja, powinni zajrzeć do oficjalnego wątku na HaloWayPoint!

Sprawdź także: 

Źródło: https://www.halowaypoint.com/en-us/news/big-team-battle-refresh-2019

Tagi: 343 Industries Halo 5: Guardians Microsoft Game Studios

Nie przegap