Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.05.2019 18:14
Splitgate Arena Warfare
333V

Splitgate Arena Warfare to połączenie Halo z Portalem. Gra będzie dostępna za darmo

Już kilkukrotnie miałem okazję wspominać na portalu o Splitgate Arena Warfare. Tytuł to strzelanka, która czerpie garściami z serii Halo, ale nie zapomina o przyjemnościach znanych z Portala. Twórcy właśnie zaprezentowali nowy zwiastun i potwierdzili datę premiery.

Splitgate Arena Warfare to sieciowy, arenowy shooter, który zdaniem deweloperów ma znacząco odświeżyć odrobinę skostniały rynek. Autorzy pod względem oprawy zaoferują postacie i lokacje przypominające ostatnią odsłonę Halo, ale gra wyróżnia się jednym elementem.

The Last of Us 2 ma zostać zaprezentowane przed E3. Gra może zadebiutować w 2019 roku

1047 Games wpadło na bardzo ciekawy pomysł – deweloperzy pozwalają graczom na korzystanie z portali i w rezultacie zainteresowani mogą bez najmniejszego problemu stworzyć „lukę” za plecami przeciwnika, a następnie otworzyć sobie do niej drogę. Mechanika pozwala także na przemieszczanie oponentów lub po prostu wykonywanie zwariowanych akcji.

Dzisiaj mogę potwierdzić, że Splitgate Arena Warfare będzie dostępne już 22 maja. Gra trafi na Steam i będzie dystrybuowana w modelu biznesowym free-2-play... Jest to na pewno odważna decyzja, ale można mieć nadzieję, że deweloperzy odniosą sukces i pomyślą o przeniesieniu propozycji na kolejne sprzęty.

Co warto przeczytać?

Tagi: 1047 games data premiery Splitgate Arena Warfare trailer