Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.04.2019 08:00
Halo Infinite najdroższą grą w historii
1977V

Halo Infinite to podobno najdroższa produkcja w historii gier

343 Industries opracowuje nową produkcję z serii Halo i zdaniem najnowszych plotek – Halo Infinite będzie najdroższym tytułem w historii naszej branży. Tytuł ma przyćmić największe hity AAA, a w kosztorysie nadal nie uwzględniono budżetu na promocję strzelanki.

Microsoft od kilkunastu miesięcy nie oszczędza pieniędzy na dział Xbox. Firma chętnie przejmuje kolejne studia i dba o znaczące zwiększenie zatrudnienia we wszystkich wewnętrznych ekipach. Deweloperzy otrzymują niezbędną pomoc, by przygotowywać nowe produkcje.

Xbox Scarlett. Sprawdzamy jak Microsoft może zapowiedzieć następcę Xbox One

Jedną z dużych pozycji kreowanych na zlecenie Microsoftu jest Halo Infinite. To zupełnie nowy początek dla uznanej serii i nad shooterem pracuje 343 Industries, które od 12 lat rozwija wyłącznie markę Halo.

Zdaniem najnowszych plotek, Halo Infinite nie jest kolejną, zwykłą przygodą Master Chiefa. Redakcja Xbox Dynasty dotarła do informacji, według której 343 Industries opracowuje najdroższą produkcję w historii. Budżet na rozwój gry miał wynieść 500 mln dolarów, a w tej kwocie nie znalazły się jeszcze miliony na promocję projektu.

Taka kwota miałaby przyćmić wszystkie największe pozycje AAA – dla przykładu stworzenie Grand Theft Auto V kosztowało 137 mln dolarów, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain został przygotowany za 80 mln dolarów a 46 mln dolarów wystarczyło, by wykreować Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Czy jest to możliwe? Warto pamiętać, że Halo Infinite jest tworzone na zupełnie nowym silniku, więc może w kosztach znalazła się jeszcze kwota na technologię? Gra ma według ostatnich plotek zawędrować na dwie generacje, a niektórzy informatorzy donosili o znaczącym rozwoju pozycji – nie jest to podobno zwykła strzelanka a produkcja w otwartym świecie.

Źródło: https://gamerant.com/halo-infinite-news-budget-rumor/

Tagi: 343 Industries Halo Infinite microsoft

Nie przegap