Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.05.2019 08:34
Legendy Apex Legends
663V

Apex Legends zmierza na urządzenia mobilne. Model F2P ogromnym sukcesem dla EA

Electronic Arts potwierdziło fantastyczną wiadomość. Apex Legends wskoczy na smartfony, więc gracze mogą ładować telefony i wyczekiwać na mobilną wersję gry.

Apex Legends to jeden z największych sukcesów Electronic Arts. Wydawca potwierdził fantastyczne rezultaty osiągnięte przez produkcję, która już wkrótce zawędruje na następną platformę.

Apex Legends. Liczba zbanowanych kont przekroczyła 700 tysięcy

Włodarze Electronic Arts w nocy podsumowywali ostatni kwartał i jednym z głównych tematów spotkania z inwestorami był Apex Legends. Gra jest najszybciej rozwijającą się nową produkcją w katalogu wydawcy (ponad 50 mln graczy), która jednocześnie zagwarantowała wiele nowych klientów (30% to nowi gracze).

Respawn będzie teraz koncentrować się na dostarczaniu nowej zawartości – firma ma pracować nad między innymi nowymi Legendami, więc raczej nie powinniśmy oczekiwać nowego Titanfall w przeciągu następnych lat.

Apex Legends trafi także na nowe platformy oraz kolejne rynki – na początek Battle Royale wyląduje w Chinach oraz na urządzeniach mobilnych. Wydawca nie ukrywa, że pozycja cieszy się uznaniem, a sam model biznesowy free-2-play osiągnął ogromny sukces i Electronic Arts zamierza dążyć do stworzenia większej liczby gier opierających się na F2P. Oczywiście wydawca nie zrezygnuje z pełnych wydań za 60 dolarów.

Warto spojrzeć:

Źródło: Electronic Arts

Tagi: Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment

Nie przegap