Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 03.05.2019 14:00
Apex Legends walczy z oszustami
1111V

Apex Legends. Liczba zbanowanych kont przekroczyła 700 tysięcy

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, że twórcy najnowszego hitu Battle Royale podjęli radykalne kroki względem oszustów i zbanowali ich ponad 350 tysięcy. Dziś dowiedzieliśmy się, że liczba ta jest już ponad dwukrotnie większa.

Zainteresowanie, jakim po premierze cieszyło się Apex Legends było prawdopodobnie rekordowe. Sytuację wiązano ze świeżym powiewem w gatunku Battle Royale. Samo to nie wystarczyło, aby gra utrzymała się na szczycie zainteresowań i ostatnio informowaliśmy, że jej popularność zaczyna maleć. 

Apex Legends. Spada popularność Battle Royale od Respawn

Twórcy, pomimo małej liczby aktualizacji, zamierzają wciąż utrzymywać przy sobie graczy. Jednym ze sposobów jest pilnowanie porządku w grze i eliminowanie oszustów, którzy są jedną z największych plag w rozgrywkach wieloosobowych.

Na redditowym forum gry, menadżer ds. społeczności, Jay Frechette, poinformował o bieżącym stanie walki z problemem, jakim jest nielegalny sposób rozgrywki: 

Ściśle współpracujemy z kluczowymi ekspertami z EA (w tym z EA Security oraz Fraud), naszymi programistami z DICE, FIFA i Capital Games, a także z Easy-Anti-Cheat. Chociaż wprowadziliśmy już kilka usprawnień (i dalej będziemy to robić), to inne mogą wymagać nieco więcej czasu. Nie możemy podzielić się szczegółami na temat tego, co aktualnie robi, aby nie wystawić się na atak cheaterów. Możemy jednak zdradzić, że staramy się zwalczać przejawy oszustwa pod każdym kątem - od ulepszeń odnośnie do wykrywania cheatów, poprawianiu procesu i rozwijaniu innych elementów, które mają działać w starciu z oszustami. Oto kilka statystyk, które pokazują postęp, jaki zaliczyliśmy:

  • Zbanowanych jest aktualnie 770 tysięcy graczy
  • Zbanowaliśmy ponad 4000 sprzedawców cheatów (spamerów) w przeciągu ostatnich 20 dni
  • Liczba meczów, które były w jakiś sposób niszczone przez oszustów, została zredukowana o ponad połowę w przeciągu ostatniego miesiąca

Statystyki pokazują, że Respawn Entertainment rzeczywiście dużą uwagę przykłada do walki z oszustami. Takie praktyki należy doceniać i liczyć, że nielegalnego wpływu na zmianę rezultatów gier będzie coraz mniej we wszystkich produkcjach. 

 

Źródło: https://mp1st.com/news/apex-legends-cheaters-update-given-by-respawn-over-700k-accounts-banned

Tagi: Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment