SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.04.2019 12:21
Apex Legends notuje spadek popularności
2856V

Apex Legends. Spada popularność Battle Royale od Respawn

Wygląda na to, że niezwykle silny start Apex Legends zaczyna wyhamowywać.

Apex Legends zaliczyło najlepszą premierę w historii gier Battle Royale, ale wygląda na to, że tej rakiecie zaczyna się kończyć paliwo.

Były pracownik Rockstar przyznaje się do pracy nad GTA 6

Wg informatorów serwisu Polygon wyniki Apex Legends znacząco wyhamowały. Jeśli popatrzeć na Twitch, to od razu widać, że oglądalność gameplayów z Apex Legends spadła z 200 tys. do poziomu ok. 50 tys. widzów w jednym momencie (wygląda na to, że gracze wrócili z powrotem do oglądania starć w Fortnite i League of Legends).

Gracze zaczynają tracić zainteresowanie Apex Legends prawdopodobnie w związku z kiepskim wsparciem gry po premierze. Kolejnych aktualizacji jest niewiele i w dodatku nie przynoszą odpowiedniej świeżości i ciekawych, innowacyjnych elementów jak np. w Fortnite.

Epic Games stosuje inną strategię niż Respawn, aktualizując Fortnite prawie co tydzień. Co gorsza dla Respawn, Epic podbiera najlepsze pomysły od swoich konkurentów, wprowadzając niedawno do Fortnite m.in. system markerów i respawny.

Jak wy oceniacie sytuację? Gracie nadal w Apex Legends, czy może przerzuciliście się na inne, starsze produkcje tego typu?

Źródło: https://www.polygon.com/2019/4/12/18300950/apex-legends-content-decline-update-patch-fortnite

Tagi: apex Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment