Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.04.2019 13:05
Apex Legends
2194V

Apex Legends rozpoczyna banowanie sprzętu. Pierwsi gracze już nie zagrają w Battle Royale

Respawn Entertainment nie zamierza tolerować oszustów na serwerach Apex Legends. Twórcy na początku straszyli graczy blokowaniem sprzętu, a teraz pierwsi cheaterzy zgłaszają problem z zablokowaną na stałe rozgrywką.

Pierwsze informacje dotyczące blokowania urządzeń w Apex Legends pojawiły się już w ubiegłym miesiącu. Na początku deweloperzy ostrzegali, tłumaczyli, a teraz pierwsi gracze złapali dożywotniego bana. Jedyną opcją jest w tej sytuacji kupienie nowej konsoli lub kolejnego komputera.

Fortnite z respawnami. Epic Games kradnie pomysł Apex Legend

Twórcy Apex Legends od premiery zaznaczają, że nie zamierzają patyczkować się z graczami, którzy nie będą przestrzegać zasad. Firma w pierwszych falach banów usunęła z serwerów ponad 335 tysięcy fanów Battle Royale, jednak dotychczas ludzie mogli wrócić do zabawy.

Aktualnie wystarczyło szybkie założenie nowego konta i zainteresowany mógł ponownie biegać po serwerach Apex Legends, ale od kilku dni firma wytacza mocniejsze działa. Pierwsi oszuści donoszą o banowaniu sprzętu:

„Nie mogę grać na nowym koncie... Moje nowe konto jest banowane po stworzeniu i zagraniu jednej gry”

Kolejni cheaterzy informują, że chociaż grają teraz uczciwie, to nie ma to najmniejszego znaczenia, ponieważ system automatycznie skanuje sprzęt i po jednym meczu cwaniak zostaje ponownie wyrzucony z serwerów.

Jest to na pewno dobra wiadomość dla sympatyków sieciowych strzelanek, którzy mogą mieć pewność, że w Apex Legends nie ma miejsca dla oszustów.

Źródło: https://www.reddit.com/r/apexlegends/comments/b9qf4z/hackers_are_crying_it_looks_like_a_huge_banwave/

Tagi: Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment

Nie przegap