Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.05.2019 08:54
Xbox One Kontroler
832V

Microsoft chce pomagać graczom. Firma patentuje przystawkę dla niewidomych

Amerykańska korporacja już od dłuższego czasu pokazuje, że chce zaproponować elektroniczną rozgrywkę każdemu. Firma przygotowała Xbox Adaptive Controller dla niepełnosprawnych, a teraz opracowuje technologię dla niewidomych.

Xbox Adaptive Controller cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ sprzęt pozwala grać w najróżniejsze tytuły osobom ze specjalnymi potrzebami. Firma umożliwia łatwe modyfikowanie urządzenia, by każdy zainteresowany mógł przystosować sprzęt do swoich potrzeb.

Microsoft stawia deweloperów w centrum. Firma chce tworzyć wyjątkowe gry i promuje Cyberpunk 2077

Teraz Microsoft chce pomóc niewidomym. Pod koniec roku zarejestrowano patent, który został przedstawiony szerokiej publiczności 2 maja. Firma tworzy coś na wzór przystawki – urządzenie można zamontować od spodu kontrolera i zainteresowani gracze otrzymają na jej powierzchni komunikaty. Sprzęt będzie przetwarzać informacje dźwiękowe oraz tekstowe na alfabet Braille'a.

Oczywiście to nie rozwiąże wszystkich problemów, ale wielu graczy otrzyma wyjątkową możliwość zapoznania się z przykładowo informacjami z menu. Nie możemy zapomnieć, że szereg osób boryka się z częściowymi dysfunkcjami wzroku i propozycja Microsoftu może im pomóc poznawać gry.

Aktualnie jest to wyłącznie patent, który musi zostać urzeczywistniony, jednak możemy mieć nadzieję, że korporacja z Redmond będzie pracować nad propozycją i wkrótce gracze będą mogli skorzystać z kolejnego cudu techniki.

Co warto przeczytać?

Xbox One Przystawka dla niewidomych

Źródło: https://www.gameinformer.com/2019/05/06/new-microsoft-patent-reveals-braille-controller-for-visually-impaired-gamers

Tagi: Microsoft niewidomi patent Xbox One