Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.05.2019 08:00
Cyberpunk2077
1327V

Microsoft stawia deweloperów w centrum. Firma chce tworzyć wyjątkowe gry i promuje Cyberpunk 2077

Na Microsoft Build Developer 2019 pojawiły się niezwykle interesujące słowa dla wszystkich graczy. Korporacja z Redmond stawia na deweloperów oraz graczy, by mieć pewność, że zainteresowani stworzą wyjątkowe gry dla swojej publiczności.

W dniach 6-8 maja w Seattle odbywa się Microsoft Build Developer 2019. Jest to specjalne wydarzenie dla twórców, którzy mogą dyskutować na temat nowych technologii.

GTA 6 na PlayStation 5 i Xbox Anaconda. Gra ma zaprowadzić nas do kilku miast

Na dobry początek gracze mogli wsłuchać się w wystąpienie dyrektora generalnego Microsoftu, którego słowa powinny zainteresować wszystkich graczy. Satya Nadella nie ukrywa, że gaming na „bardzo szczególne miejsce” w jego korporacji, a filozofią giganta z Redmond jest „umieszczenie gier w centrum” i „umieszczenie deweloperów w centrum”.

„Jesteśmy bardzo zaangażowani w tworzenie ogromnych możliwości dla rozwoju gier, a zaczyna się to od tej samej metafory, którą przygotowaliśmy dla Microsoft 365. Oznacza to postawienie gracza w centrum uwagi i upewnienie się, że może on grać w gry oczywiście na konsoli, komputerze PC, a także na smartfonach. Na tym właśnie skupia się cała nasza innowacyjność.”

Nadella podkreślił, że niezależnie od wybranej platformy – Xbox, PC, GamePass, Mixer – wszystko ma zapewnić odpowiednią przyszłość gamingowi.

Szef Microsoftu nie ukrywa, że niezwykle ważni są dla jego korporacji twórcy. To właśnie z tego powodu firma zapewnia odpowiednią technologię, by każdy zainteresowany mógł przygotowywać produkcję na najwyższym poziomie.

Microsoft chce zapewnić twórcom możliwości do „kreowania niesamowitych gier” i deweloperzy mogą korzystać z między innymi Azury, która jest „ogromną siłą napędową rozwoju produkcji”. Nadella zaznaczył, że między innymi Rare, Ubisoft oraz Wizard of the Coast przygotowują swoje wyjątkowe pozycje z wykorzystaniem chmury.

Na pokazie zaprezentowano świetny zwiastun, który pokazał, jak bardzo zmieniła się nasza branża. Zwiastun to świetne podsumowanie ostatnich lat i dobra prezentacja przyszłości... Której ozdobą jest między innymi Cyberpunk 2077.

Co warto przeczytać?

Źródło: https://twinfinite.net/2019/05/xbox-build-microsoft/

Tagi: Microsoft pc tweet Xbox Xbox One