SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.04.2019 16:24
Xbox One X procesor
2815V

PlayStation 5 i Xbox Anaconda będą podobno znacznie mocniejsze od Google Stadia

Sony oraz Microsoft nie przedstawiły ostatecznych informacji dotyczących PlayStation 5 i Xbox Anaconda, ale nie brakuje głosów, według których obie konsole nowej generacji mają zaoferować więcej mocy od usługi Google. W sprawie nowych technologii wypowiedział się wiceprezes studia 3D Realms.

Część deweloperów otrzymało już niezbędne informacje dotyczące nowych urządzeń Sony oraz Microsoftu. Czy w tym zacnym gronie znajdują się przedstawiciele 3D Realms? Słowa Frederika Schreibera pozwalają sądzić, że jego studio otrzymało już konkretne szczegóły dotyczące next-genów.

Google Stadia ma działać u wszystkich graczy. Wystarczy łączę szerokopasmowe

PlayStation 5 i Xbox Anaconda mocniejsze od Google Stadia?

Redakcja GamingBolt miała okazję rozmawiać z Frederikiem Schreiberiem, który na pytanie dotyczące Google Stadia odpowiedział wprost – ta platforma go aktualnie nie interesuje. Zdaniem przedstawiciela 3D Realms – PlayStation 5 i następny Xbox będą „znacznie” mocniejsze od propozycji Google.

Jest to naprawdę interesująca sytuacja, ponieważ Google prezentując swoją streamingową usługę informowało o pewnej ciekawostce – platforma będzie oferować 10,7 teraflopów mocy. Firma chwaliła się większymi możliwościami od Xboksa One X i PlayStation 4 Pro.

Google Stadia moc

PlayStation 5 i Xbox Anaconda mają oferować łatwiejsze tworzenie gier

Wiceprezesa 3D Realms wypowiedział się także o samych platformach, które jego zdaniem będą bardziej przystępne dla deweloperów. Next-geny mają zapewnić łatwiejsze tworzenie produkcji, ponieważ producenci zbliżają się do standardów PC:

„Przy każdej generacji platform środowisko programistyczne zbliża się do standardów PC, co przynosi korzyści wszystkim deweloperom. Spodziewamy się, że następna generacja konsol będzie łatwiejsza do programowania, wraz z bardzo potrzebnym ogólnym wzrostem wydajności.”

Schreiberi podkreślił, że już PlayStation 4 i Xbox One są „szybkie”, jednak poszczególne podzespoły mocno się zestarzały od czasu premiery. W rezultacie twórca ma nadzieję, że kolejna generacja przyniesie wiele nowych możliwości.

Co warto przeczytać?

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-and-next-xbox-will-be-far-more-powerful-than-stadia-says-dev

Tagi: google stadia playstation 5 xbox anaconda