Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.04.2019 17:09
Insomniac Ratchet Spider-Man
2410V

Insomniac Games pracuje nad exclusivem dla Sony. Gra na PlayStation 4 i PlayStation 5?

Sony dość niespodziewanie potwierdziło ostatnie plotki. Firma poszukuje specjalisty od dźwięku, który pomoże w rozwijaniu wciąż niezapowiedzianej gry przez Insomniac Games.

Sony przez wiele lat bardzo ściśle współpracowało z Insomniac Games. Twórcy Ratcheta w ostatnich latach przygotowali kilka gier dla innych wydawców, jednak najwidoczniej studio ponownie otrzymało zadanie od japońskiej korporacji.

PlayStation 5 zapowiedziane! Sony oficjalnie mówi o nowej generacji

Dwa dni temu Sony opublikowało nowe ogłoszenie o pracę, w którym firma poszukuje Starszego Projektanta Dźwięku. Moglibyśmy powiedzieć, że nic w tym dziwnego, przecież firma posiada wiele wewnętrznych ekip, które mogą potrzebować dobrego dźwiękowca, ale w ogłoszeniu o pracę pojawia się interesująca wzmianka – twórca będzie pracował w Insomniac Games.

Specjalista będzie ściśle współpracował z głównym zespołem:

„Będzie odpowiedzialny za aktywne i kluczowe uczestnictwo w kreatywnym kierunku i stylu dla zasobów audio oraz procesów przepływu pracy w całym cyklu produkcyjnym. Tworzy, edytuje i wdraża gotowy do gry dźwięk. Ściśle współpracuje z resztą zespołu audio w celu utrzymania wysokiego poziomu jakości i spójności aktywów.”

Opcje są w zasadzie trzy: nowe IP, Spider-Man 2 lub nowy Ratchet & Clank. W ostatnich tygodniach pojawiło się kilka przecieków. Jeden z twórców wspomniał o stresie związanym z rozpoczęciem nowego projektu, a były dziennikarz IGN jest przekonany, że wciąż nie widzieliśmy ostatniego Ratcheta, który zmierza na PlayStation 4.

Warto podkreślić, że Sony rozpoczęło już oficjalnie mówić o PlayStation 5, więc nadciągająca pozycja może być przygotowywana na dwie platformy – w końcu jak wiadomo Japończycy wciąż posiadają kilka mocnych gier, które mają zadebiutować do końca życia PS4.

Co obstawiacie?

Co warto przeczytać? 

Insomniac PlayStation 4 praca

Źródło: https://www.linkedin.com/jobs/view/senior-audio-designer-fixed-term-contract-at-playstation-1223591438/

Tagi: Insomniac Games PlayStation 4 PlayStation 5 Sony