Super Mario 3D All-Stars

Super Mario 3D All-Stars

7,8
22 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa,   Kolekcje
Premiery
Świat:
18.09.2020
Europa:
18.09.2020
Polska:
18.09.2020
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa,   Kolekcje
Premiery
Świat:
18.09.2020
Europa:
18.09.2020
Polska:
18.09.2020

Recenzja redakcji

Super Mario 3D All-Stars – recenzja gry. Gdzie Marianów trzech, tam Księżniczki Peach nie ma
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Super Mario 3D All-Stars – recenzja gry. Gdzie Marianów trzech, tam Księżniczki Peach nie ma
NS

Super Mario 3D All-Stars - opis gry

Super Mario 3D All-Stars to kolekcja trzech gier z serii Super Mario: Super Mario 64, Super Mario Sunshine i Super Mario Galaxy. Składanka ukazała się na Nintendo Switch i była dostępna w sprzedaży (w pudełku i cyfrowo) tylko do końca marca 2021 roku.

Super Mario 3D All-Stars oferuje trzy gry:

Dalsza część tekstu pod wideo

Super Mario 64

Fabuła, jak to w przypadku Super Mario bywa, jest minimalistyczna - otóż księżniczka Peach została porwana przez Bowsera, a Mario jest zmuszony ruszyć jej na ratunek. Istotną rolę odgrywa w grze jej zamek, swoista baza wypadowa, który składa się z trzech stref (poza nim mamy jeszcze dostęp do miejsca, w którym możemy na spokojnie zapoznać się z bogatą listą umiejętności naszego podopiecznego). Zadaniem Mario -- poza tym najbardziej oczywistym związanym z uratowaniem lubej -- jest używanie znajdujących się w zamku bram (pod postacią obrazów) prowadzących do poziomów z gwiazdkami strzeżonymi przez pomagierów Bowsera. Tych jest łącznie 120.

Poszczególne etapy wypchane są tu zróżnicowaną zawartością. Gwiazdki otrzymujemy za zaliczenie danego etapu bądź po wykonaniu innego zadania sugerowanego/podpowiadanego przez grę (często wymaga to eksplorowania plansz i zaglądania w każdy możliwy kąt).

Super Mario Sunshine

Akcja gry toczy się na tropikalnej wyspie Delfino, która staje się celem wakacyjnej eskapady Mario, księżniczki Peach i jej służącego Toadswotha. Na miejscu okazuje się jednak, że sobowtór hydraulika postanowił zniszczyć dobro publiczne umieszczając na nim bazgroły w postaci graffiti. W efekcie cała odpowiedzialność spada na głównego bohatera. Mario musi odkręcić sytuację i uzbrojony w urządzenie zwane FLUDD (fikuśna sikawka) wyrusza, by naprawić szkody.

Sunshine pod względem rozgrywki przypomina Super Mario 64, jednak noszony na plecach bohatera FLUDD dodaje do niej sporo nowego. Początkowo sikawka służy przede wszystkim do oczyszczania wyspy, ale z czasem nabywa także nowych właściwości. Mario może się dzięki niej unosić nad ziemią albo rozwijać większe prędkości pozwalające otwierać (tzn. wyważać) niektóre rodzaje drzwi.

Super Mario Galaxy

Fabuła nie jest rozbudowana w większym stopniu niż poprzednie gry z serii. Mario otrzymuje list od księżniczki Peach, która ma dla naszego bohatera specjalny prezent i zaprasza go na wizytę do swojego zamku. Mario przybywa w momencie, gdy atak przypuszcza Bowser, który przy pomocy statków powietrznych wyrywa cały zamek z ziemi i zabiera go ze sobą do swojej galaktyki. Wąsaty hydraulik próbuje wprawdzie ratować księżniczkę, ale nie udaje mu się to. Poznaje tajemniczą Rosalinę, która oznajmia mu, że do złapania Bowsera bohater potrzebuje mocy wielu gwiazdek (tzw. Power Stars) rozmieszczonych w różnych galaktykach. 

Największym atutem tego tytułu jest ogromna różnorodność zadań, jakie są przed nami stawiane. Deweloper zawarł w SMG standardowe dla platformera 3D sekcje skakane, poziomy nastawione na nurkowanie, wyścigi na wodzie, kontrolowanie Mario umieszczonego w bąblu powietrza, walki z bossami, etapy w klasycznym stylu (kamera umieszczona z boku, udająca 2D) oraz wiele innych atrakcji. 

Nowości

Super Mario 3D All-Stars nie oferuje dodatkowej zawartości. Deweloperzy ograniczyli się do uwspółcześnienia grafiki (wyświetlanej w wyższej rozdzielczości) i playera pozwalającego odsłuchać 175 utworów muzycznych.

Wideo - Super Mario 3D All-Stars

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper