Super Mario Galaxy

Super Mario Galaxy

Ocena wg platformy:

Wii 9.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo EAD Tokyo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
01.11.2007
Europa:
16.11.2007
Producent:
Nintendo EAD Tokyo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
01.11.2007
Europa:
16.11.2007

Super Mario Galaxy - opis gry

Super Mario Galaxy to kolejna odsłona słynnej serii platformówek z udziałem Mario, wyprodukowana przez studio Nintendo EAD Tokyo i wydana przez samo Nintendo w listopadzie 2007 na konsolę Wii. SMG jest najwyżej ocenioną grą na Nintendo Wii i jedną z najlepiej ocenianych w ogóle.

Fabuła nie jest rozbudowana w większym stopniu niż poprzednie gry z serii. Mario otrzymuje list od księżniczki Peach, która ma dla naszego bohatera specjalny prezent i zaprasza go na wizytę do swojego zamku. Mario przybywa w momencie, gdy atak przypuszcza Bowser, który przy pomocy statków powietrznych wyrywa cały zamek z ziemi i zabiera go ze sobą do swojej galaktyki. Wąsaty hydraulik próbuje wprawdzie ratować księżniczkę, ale nie udaje mu się to. Poznaje tajemniczą Rosalinę, która oznajmia mu, że do złapania Bowsera bohater potrzebuje mocy wielu gwiazdek (tzw. Power Stars) rozmieszczonych w różnych galaktykach. Tak oto rozpoczyna się nowa odsłona przygód Mario, który musi zwiedzać galaktyki w poszukiwaniu drogocennych gwiazd.

Największym atutem tego tytułu jest ogromna różnorodność zadań, jakie są przed nami stawiane. Deweloper zawarł w SMG standardowe dla platformera 3D sekcje skakane, poziomy nastawione na nurkowanie, wyścigi na wodzie, kontrolowanie Mario umieszczonego w bąblu powietrza, walki z bossami, etapy w klasycznym stylu (kamera umieszczona z boku, udająca 2D) oraz wiele innych atrakcji. Mario stacjonuje w sporej wielkości obserwatorium, które stanowi pewnego rodzaju bazę. To właśnie stąd można dostać się do kilku domków, które kryją w sobie przepustkę do kolejnych etapów - gracz może bez większych przeszkód podejrzeć ile na danym levelu zdobył gwiazdek, a na wielkiej planszy łatwo rozeznać się w nowo udostępnionych poziomach.

Pod względem oprawy graficznej, Super Mario Galaxy na Wii to absolutna ekstraklasa. Twórcy zadbali o każdy, najmniejszy nawet szczegół i mimo że gra nie obsługuje wysokiej rozdzielczości, na tle pozycji z mocniejszych technologicznie platform prezentuje się godnie. Po raz pierwszy w historii serii wykorzystano tu też muzykę orkiestrową.

Wideo - Super Mario Galaxy

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper