A Hat In Time

A Hat In Time

7,9
18 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.9
XONE -
NS 7.7
PC 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gears for Breakfast
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.10.2017
Europa:
05.10.2017
Producent:
Gears for Breakfast
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.10.2017
Europa:
05.10.2017

A Hat In Time - opis gry

A Hat In Time to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Gears for Breakfast. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Jego produkcja została sfinansowana na serwisie Kickstarter.

Główną bohaterką gry jest Hat Kid, bezimienna dziewczyna, która podróżuje po czasoprzestrzeni swoim statkiem kosmicznym. Pewnego razu jej sytuacja trochę się jednak komplikuje. Ginie mianowicie paliwo (przypominające klepsydrę), bez którego nie jest w stanie kontynuować swoich wojaży. Co gorsza, na planecie, gdzie trafiła Hat Kid, inni także są zainteresowani paliwem i zrobią wiele, by położyć na nim łapy. Szczególnie niebezpieczna jest tak zwana “Wąsata Dziewczyna”.

A Hat In Time trójwymiarowa platformówka, która czerpie inspiracje z takich gier jak Super Mario 64, Banjo-Kazooie czy Psychonauts. Na przejście czeka tu pięć dużych światów, które kręcą się wokół różnych motywów. Jest to dla przykładu miasto będące siedzibą mafii, z którą Hat Kid ma na pieńku, las czy pędzący pociąg. Oprócz podstawowych światów, które można przejść w mniej więcej kilkanaście godzin, twórcy udostępniali też kolejne po premierze.

Wzorem klasycznych trójwymiarowych platformerów  w odwiedzanych przez główną bohaterkę miejscówkach czekają na nas rozmaite atrakcje i wyzwania, które nie sprowadzają się tylko omijania przeszkód i skakania po głowach przeciwników. Zdarza się, że skradamy się za ich plecami, latamy pośród wyrastających znad chmur gór czy mamy do czynienia z fragmentem przywodzącym na myśl powieści graficzne. Statek głównej bohaterki pełni funkcję bazy wypadowej, z której wyrusza ona do poszczególnych światów. Co warto jednak dodać, nie wszystko ich tajemnice dostępne jest od razu. Hat Kid potrzebuje umiejętności, które odblokowujemy zbierając porozrzucane po planszach znajdźki.

Po premierze gry udostępniony został tryb multiplayer dla dwóch osób (kooperacja). Umożliwiał on wspólną zabawę w wariancie lokalnym (konsole) oraz sieciowym (komputery).

Muzykę do A Hat In Time napisał Grant Kirkhope, kompozytor m.in. wielu gier studia Rare.

Wideo - A Hat In Time

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper