Super Mario Sunshine

Super Mario Sunshine

8,1
70 oceny

Ocena wg platformy:

GC 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo EAD
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
19.07.2002
Europa:
04.10.2002
Polska:
04.10.2002
Producent:
Nintendo EAD
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
19.07.2002
Europa:
04.10.2002
Polska:
04.10.2002

Super Mario Sunshine - opis gry

Super Mario Sunshine jest trójwymiarową platformówką wyprodukowaną i wydaną przez Nintendo na GameCube’a w 2002 roku. Tytuł ten był kontynuacją Super Mario 64, które uchodzi powszechnie za kamień milowy dla elektronicznej rozrywki.

Akcja gry toczy się na tropikalnej wyspie Delfino, która staje się celem wakacyjnej eskapady Mario, księżniczki Peach i jej służącego Toadswotha. Na miejscu okazuje się jednak, że sobowtór hydraulika postanowił zniszczyć dobro publiczne umieszczając na nim bazgroły w postaci graffiti. W efekcie cała odpowiedzialność spada na głównego bohatera. Mario musi odkręcić sytuację i uzbrojony w urządzenie zwane FLUDD (fikuśna sikawka) wyrusza, by naprawić szkody.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sunshine pod względem rozgrywki przypomina Super Mario 64, jednak noszony na plecach bohatera FLUDD dodaje do niej sporo nowego. Początkowo sikawka służy przede wszystkim do oczyszczania wyspy, ale z czasem nabywa także nowych właściwości. Mario może się dzięki niej unosić nad ziemią albo rozwijać większe prędkości pozwalające otwierać (tzn. wyważać) niektóre rodzaje drzwi.

Po raz pierwszy w historii serii twórcy umożliwili także jazdę na grzbiecie Yoshiego, który zjada owoce i potrafi wyciskać z nich sok. Ten może posłużyć do usuwania pewnych przeszkód lub zamieniania przeciwników w 'platformy' po których przedostajemy się w trudniej dostępne miejsca. 

Gracz kolekcjonuje w Sunshine monety (w sumie 240 do odnalezienia) i tzw. Shine Sprites (120). Te drugie mają większe znaczenie, bowiem otrzymujemy je za wykonane zadania i od nich zależy czy otworzymy dostęp do nowych poziomów, które wybieramy z głównego placu Delfino. Gdy uporamy się już natomiast z naprawieniem wszystkich szkód w każdym zakątku wyspy, otworem staje droga do ostatniego bossa.

Super Mario Sunshine zebrało bardzo dobre noty, ale wśród fanów serii pojawiły kontrowersje. Niektórzy chwalili twórców za odświeżenie formuły, inni twierdzili natomiast, że zmiany poszły za daleko. Twórcy uwzględnili krytyczne opinie tworząc Super Mario Galaxyna Wii, jedną z najlepiej ocenianych gier wszech czasów.

Wideo - Super Mario Sunshine

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper