Super Mario 3D World + Bowser’s Fury

Super Mario 3D World + Bowser’s Fury

8,6
51 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
12.02.2021
Europa:
12.02.2021
Polska:
12.02.2021
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
12.02.2021
Europa:
12.02.2021
Polska:
12.02.2021

Recenzja redakcji

Super Mario 3D World + Bowser’s Fury – recenzja gry. Nintendo sięga po pewniaka
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
Super Mario 3D World + Bowser’s Fury – recenzja gry. Nintendo sięga po pewniaka
NS

Super Mario 3D World + Bowser’s Fury - opis gry

Super Mario 3D World + Bowser’s Fury to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch. Był on remasterem gry wydanej pierwotnie na Wii U wzbogaconym o zupełnie nową zawartość.

Fabuła - Super Mario 3D World + Bowser’s Fury

Dalsza część tekstu pod wideo

Wyjątkowo punktem wyjścia dla całej gry nie jest porwanie księżniczki Peach przez Bowsera. Teraz bohaterowie, a będzie ich czwórka, spróbują odbić z rąk starego antagonisty wróżkę Sprixie podróżując po jej królestwie.

3D World przypomina pierwowzór wydany na 3DS-ie, czyli Super Mario 3D Land. Słowem, poruszamy się tu po trójwymiarowych poziomach mając pełną swobodę ruchu. Levele, zgodnie z założeniami twórców, nie są jednak aż tak obszerne, co sprawia, iż nawet osoby bez dużego doświadczenia z grami są w stanie sobie w miarę łatwo poradzić.

Do wyboru mamy czwórkę bohaterów. Są to Mario, Luigi, Toad i Peach. Po jednokrotnym przejściu gry pojawia się też Rosalina z Super Mario Galaxy. Każdy ma jakąś unikalną umiejętność. Mario jest najbardziej zbalansowany, Luigi potrafi przy skoku wzbić się wyżej, Peachjest w stanie przez chwilę unosić się w powietrzu, a Toad jest szybszy niż inni, ale gorzej wychodzi mu skakanie.

W 3D World pojawiają rozmaite power-upy uatrakcyjniające rozgrywkę. Część powraca z poprzednich odsłon Super Mario (np. Tanooki Suit, Fire Flower, Mega Mushroom), a część jest zupełnie nowa. Nowy jest dla przykładu strój kota, który daje nam możliwość wspinania się po ścianach, wisienki klonujące naszego podopiecznego/podopieczną, albo maska Goomby (stajemy się przez to niezauważalni dla tego rodzaju przeciwników). Do dyspozycji oddano nam też różne przedmioty, np. bomby czy doniczki z wszystkożernymi roślinkami używane chociażby do rozwiązywania łamigłówek.

Oprócz standardowych wyzwań platformówkowych gra oferuje też minigierki. Pierwsza to The Adventures of Captain Toad, gdzie jako Toad przemierzamy labirynty z ciężkim plecakiem na plecach. Uniemożliwia on skakanie i bieganie. Druga to Mystery House. Gracze rywalizują w nim na planszach starając się zebrać jak najwięcej zielonych gwiazdek w wyznaczonym czasie.

Nowości - Super Mario 3D World + Bowser’s Fury

Nowa edycja na Nintendo Switch oferuje “znacznie więcej zawartości” względem wydania z Wii U. Największa nowość to dodatkowy epizod pt. Bowser’s Fury.

Pewnych modyfikacji doczekała się także rozgrywka. Dla przykładu szybsze jest tempo poruszania naszych podopiecznych.

Wideo - Super Mario 3D World + Bowser’s Fury

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper