God of War Collection

God of War Collection

Ocena wg platformy:

PS3 8.6
PS Vita 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bluepoint Games / SCE Studios Santa Monica
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
24 godzin
Premiery
Świat:
17.11.2009
Europa:
17.11.2009
Producent:
Bluepoint Games / SCE Studios Santa Monica
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
24 godzin
Premiery
Świat:
17.11.2009
Europa:
17.11.2009

Recenzja redakcji

Recenzja: God of War Collection (PS Vita)
8.0
Recenzja: God of War Collection (PS Vita)

God of War Collection - opis gry

God of War Collection jest kompilacją dwóch gier z serii God of War wydaną na konsolę PlayStation 3 i PS Vita. W skład zestawu wchodzą dwie odsłony, które pojawiły się wcześniej na  PlayStation 2: God of War oraz God of War II . Deweloperem gry jest Sony Santa Monica Studios, a konwersji na trzecią „Plejstację” dokonało studio Bluepoint Games.

Fabuła pierwszej części God of War opowiada dzieje spartańskiego wojownika Kratosa, który walczy na usługach bogów olimpijskich. Kiedy miasto Ateny zostaje zaatakowane przez boga wojny, Aresa, bogini mądrości prosi Ducha Sparty o pomoc. W zamian za obronę miasta przed swoim bratem, Atena obiecuje Kratosowi, że straszliwe wizje nawiedzające wojownika ustaną, a jego winy zostaną wybaczone. God of War II jest bezpośrednim sequelem „jedynki”, którego akcja rozpoczyna się od ataku armii nowego boga wojny, Kratosa, na miasto Rodos. Zeus, obawiając się krnąbrnego Spartiaty, podstępnie pozbawia go mocy i zwycięża w nierównym pojedynku. Ze szponów śmierci ratują Kratosa tytani, pragnący zemsty na bogach. Upadły bóg wojny musi odnaleźć Siostry Losu i cofnąć się w czasie do momentu, w którym Zeus spróbuje go zgładzić.

Dalsza część tekstu pod wideo

God of War zadebiutował na rynku w 2005 roku, a GoW II dwa lata później, mimo to formuła zabawy w najnowszych częściach niewiele się zmieniła, co dobrze świadczy o dwóch pierwszych odsłonach serii. Gracz przedziera się przez monumentalne lokacje, walcząc z licznymi przeciwnikami z pomocą Ostrzy Ateny. Podstawowa broń bohatera, jak również wszystkie alternatywne, można ulepszać, zyskując dostęp do nowych ciosów i kombinacji. Oprócz ostrzy, Spartiata korzysta także z magii, którą otrzymuje od kolejnych bogów. Oprócz walki, deweloperzy przygotowali wiele zagadek logicznych oraz zadań wymagających od grającego dobrej zręczności. W GoW-ie po raz pierwszy na taką skalę wykorzystano sekwencje Quick Time Events, aby jak najlepiej oddać potęgę starć z olbrzymimi bossami. Po zakończeniu przygody, na gracza czekają dodatkowe Wyzwania, których wypełnienie skutkuje odblokowaniem licznych bonusów.

Dzięki dużej dawce cyfrowego koksu, obie części Boga Wojny prezentują się świetnie, ze szczególnym naciskiem na „dwójkę”. Poziom wykonania GoW-ów może zawstydzić wieli deweloperów tworzących gry od razu na najnowsze platformy. W parze z przepychem wizualny, idzie także doskonała ścieżka dźwiękowa oraz bardzo dobry angielski dubbing. Obie odsłony działają z prędkością 60 klatek na sekundę, mogą się poszczycić rozdzielczości 720p i wsparciem systemu trofeów.

Wideo - God of War Collection

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (48)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper